Stanisław Jagoda

Stanisław Jagoda

Wójt Gminy Chełm Śląski,

Absolwent Wydziału Górniczego AGH

Wybierz wpis

Moim zdaniem

utworzony

Rodzinnych Świąt i Zdrowego Nowego Roku!

Rok, który właśnie mija zostanie zapamiętany jako szczególny. Jako szczególnie trudny, trzeba dodać. Niełatwo będzie zapomnieć ów wyjątkowo zaraźliwy koronawirus, który „ przybył” do Polski na przełomie zimy i wiosny zmieniając nam życie. Nagle i radykalnie. Podobnie w całej Europie i na świecie.  W rezultacie większość planów osobistych oraz zawodowych,  ale i zwyczajów musiało ulec zmianie.  Często całkowitej.  A w codziennej komunikacji pojawiły się takie niepowszednie określenia jak np. reżim czy dystans sanitarny, obostrzenia czy samoizolacja. Niektóre z nich: choćby COVID-19 czy lockdown zrobiły międzynarodową karierę.  Stały się zrozumiałe (oczywiście brzmiąc złowieszczo) pod każdą szerokością geograficzną. Nic więc nadzwyczajnego, że większość z nas oczekuje końca tego trudnego roku z nadzieją, że nadchodzący będzie lepszy. I oby tak się stało.  

Tymczasem zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Będą także inne niż wcześniejsze. Jedno jednak na pewno się nie zmieni. Bowiem jak każdego roku spotkamy się w  gronie najbliższych przy wigilijnych i świątecznych stołach, aby życzyć sobie nawzajem wszelkiej pomyślności.

Nie mogąc osobiście spotkać się z Państwem podczas naszych tradycyjnych spotkań przedświątecznych m.in. „opłatkach” złożę już teraz wszystkim mieszkańcom Chełmu Śląskiego:  życzenia zdrowych, wypełnionych wiarą, miłością i nadzieją rodzinnych Świąt!
A grzecznym dzieciom, czyli po prostu wszystkim, życzę z całego serca  odwiedzin szczodrego i jak co roku wyrozumiałego Dzieciątka.

Wesołych Świąt! 

Nie spotkamy się (niestety) również w tym roku na placu przed Urzędem Gminy w Sylwestra. Musimy (powód jak wyżej) obejść się nie tylko bez wspólnej zabawy lecz i  jej znakomitej oprawy. Myślę tu przede wszystkim o niesamowitych pokazach sztucznych ogni  na powitanie Nowego Roku. Niestety. Ostatniego grudnia br. o  północy nie złożę  mieszkańcom tradycyjnych życzeń.  Pragnę zatem  w tym miejscu życzyć wszystkim Państwu, aby nowy 2021 rok, był znacznie lepszy od poprzednika!  Aby pozwolił nam szybko zapomnieć o dolegliwościach przynosząc dużo zdrowia, radości i satysfakcji. Żeby w miejscach dzisiejszego niepokoju pojawiła się radość. Żebyśmy w znakomitych nastrojach już w przeszłym roku spotkali się na naszym tradycyjnym Sylwestrze. Dużo zdrowia.

Do siego Roku!

Stanisław Jagoda

Komentarze:

Komentator: ania [2021-01-04 10:39:38]
Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku! Wszystkiego dla wszystkich!!!
Komentator: A.B. [2020-12-29 10:12:41]
Dziękujemy za piękne życzenia. Również Panu i wszystkim osobom zarządzającym naszą gminą życzę dobrego roku i realizacji planów i choćby kilku marzeń :)
Komentator: adam [2020-12-22 21:56:01]
Szkoda tego naszego Sylwestra. Ale cóż robić? Poczeka się rok :-), no trudno. Na razie cieszmy się z Bożego Narodzenia. Błogosławionych, Zdrowych Świąt i Zdrowego 2021 roku! Dla nas wszystkich!
Dodaj swój komentarz