Stanisław Jagoda

Stanisław Jagoda

Wójt Gminy Chełm Śląski,

Absolwent Wydziału Górniczego AGH

Wybierz wpis

Moim zdaniem

utworzony

Spotkanie piątki

 10 marca br odbędzie się w Chełmie Śląskim spotkanie wójtów i burmistrzów pięciu gmin, które szesnaście lat temu – wskutek reformy administracyjnej – wydzieliły się z tzw. dużych miast i stały się samodzielnymi jednostkami samorządu terytorialnego.
W pierwszą rocznicę wydzielenia zaprosiłem do nas wójtów i burmistrzów gmin i miast : Imielin , Miasteczko Śląskie , Marklowice i Pszów z przekonaniem , że jako beniaminkowie w lidze samorządowej możemy sobie wzajemnie pomóc, nie tylko nie płacić – aby trzymać się terminologii sportowej – frycowego, ale wspomagać się doświadczeniami w dalszej działalności . Ponieważ brak wiedzy i błędy na progu działalności , jak wiadomo , są najbardziej kosztowne.

Moja intuicja była trafna. Inicjatywa się przyjęła, a obecne nasze spotkanie będzie 16 z kolei. Spotykamy się przynajmniej raz do roku, mimo, że niejednokrotnie zmienili się – wskutek wyborów demokratycznych - włodarze miast i gmin naszej piątki. Nowi , którzy obejmowali urząd , chętnie korzystali z doświadczeń tych , którym wyborcy ponownie udzielili kredytu zaufania. Tymczasem nowi wnosili projekty , które dla bardziej doświadczonych były innowacyjne .
Tak, jestem przekonany, będzie i tym razem .

Stanisław Jagoda

Komentarze:

Komentator: Marta [2011-03-19 11:56:15]
Panie wójcie już po spotkaniu? Było one dobre dla Chełmu? Może z dwa zdania...
Komentator: A.B. [2011-03-04 20:58:22]
Super pomysł, to dobrze gdy umie się dzielić swoimi doświadczeniami i pomysłami ... nawet z najbliższymi sąsiadami. Życzę owocnych rozmów.
Dodaj swój komentarz