Stanisław Jagoda

Stanisław Jagoda

Wójt Gminy Chełm Śląski,

Absolwent Wydziału Górniczego AGH

Wybierz wpis

Moim zdaniem

utworzony

Rocznica

We wtorek 17 maja br., w rok po powodzi w Chełmie Śląskim, przy kapliczce w Małym Chełmie została odprawiona Msza  św.  Niestety nie mogłem w niej uczestniczyć, gdyż od kilku dni przebywałem za granicą. Ale duchowo byłem w tym dniu, a zwłaszcza w godzinie uroczystości  w tym miejscu. Po prostu- nie mogło być inaczej.
Wydarzenia sprzed roku nigdy nie zatrą się w naszej pamięci. Wówczas, gdy opanowaliśmy żywioł, i gdy znalazłem pierwszą wolną chwilę, aby podzielić się z Państwem swoim odczuciami, napisałem na swoim blogu  m.in.:  „ Niestety powodzi nie można  było przewidzieć. Takich stanów wody w rzekach jeszcze nie notowano.17 maja odcisnął niezapomniane piętno na psychice wszystkich mieszkańców Małego Chełmu, ale także na mojej. Towarzyszyły nam różne odczucia, od bezsilności a nawet strachu, po determinację w działaniach mających na celu niesienie pomocy”.
Możemy z dumą powiedzieć – wspólnie daliśmy radę. Zdaliśmy trudny egzamin. Jednak każdy z nas wolałby, aby nigdy do niego nie doszło. Takie intencje zapewne rodziły się w sercach uczestników rocznicowej Mszy, ale także u tych, którzy – z różnych powodów – nie byli tego dnia przy kapliczce..
Niemniej od ubiegłego roku, towarzyszy nam doświadczenie bezlitosnej siły żywiołu. Aby sytuacja się nie powtórzyła jako władza samorządowa podejmujemy działania zmierzające do zabezpieczenia.  Jednym z problemów jest budowa wałów przeciwpowodziowych.
Niestety, nie leży to w gestii naszej gminy. Dlatego wydeptujemy jak to się mówi,  kolejne, urzędowe ścieżki. Już trochę niecierpliwie.
Ale będziemy konsekwentni…
 

Stanisław Jagoda
 

 

Komentarze:

Komentator: M-23 [2011-05-31 16:30:42]
Ciągle myślę ze strachem, że coś takiego jak powódź mogło się nam przydarzyć. Gdy kilka tygodni temu w Bieruniu był minister Miller ponoć powiedział, że taka jak ubiegłoroczna klęska, w najblizszych kilkunastu latach nam nie grozi. A przed ponad rokiem, ktoś przewidział co będzie w maju 2010? Lepiej niech pan panie wójcie nie wierzy "jasnowidzącym" centralnym urzędnikom i walczy o wały przeciwpowodziowe!
Komentator: Marta [2011-05-30 11:39:28]
szkoda,że budowa wałów nie leży w gestii gimy.Ale wierzę,że będzie pan konsekwentny...
Dodaj swój komentarz