Stanisław Jagoda

Stanisław Jagoda

Wójt Gminy Chełm Śląski,

Absolwent Wydziału Górniczego AGH

Wybierz wpis

Moim zdaniem

utworzony

Trzymam kciuki!

Uważa się (dosyć powszechnie), że dzisiejsza młodzież prezentuje postawy roszczeniowe. Mówi się: chcą mieć wszystko dając z siebie niewiele. A najczęściej nic. Nie tak, jak za naszych ( dobrych, bo jakżeby inaczej) czasów…

Warto jednak pamiętać, że każdy z dorosłych należał niegdyś do ówczesnej „dzisiejszej młodzieży” i nie tylko buntował się przeciwko takiej opinii, ale pragnął udowodnić, że to w młodości jest potencjał twórczy. Historia uczy, że gdy dochodziło do mądrego kompromisu mądrości z młodością powstawały inicjatywy zapierające –dosłownie i w przenośni- dech w piersiach. Ale również mniej efektowne, choć wnoszące w rozwój społeczeństw wiele dobrego. Myślę tu zarówno o społeczeństwie globalnym, jak i o społecznościach lokalnych.

Niewykluczone (i od razu zaznaczam: trzymam za to kciuki!), że narodziny takiej inicjatywy obserwujemy w Chełmie. Z jednej strony „Młodzi dla młodych”, czyli zarejestrowane już w Krajowym Rejestrze Sądowym stowarzyszenie, które – jak powiadają nieco przekornie jego założyciele – pragnie udowodnić, że „młodzież potrafi nie tylko rozrabiać, ale coś pożytecznego zorganizować ”. Z drugiej strony gminna władza samorządowa.

Muszę przyznać – młodzi zaczęli dobrze. 24 czerwca otworzyłem pierwszą publiczną imprezę stowarzyszenia pod nazwą „Street Festival” i, trzeba przyznać, były powody do satysfakcji!

Oczywiście, że z moją pomocą, że z pomocą naszego samorządu chełmskiego oraz niektórych firm i osób fizycznych, ale dzięki umiejętnościom młodych członków Stowarzyszenia zadebiutowała impreza, która ma spore szanse rozwojowe. Kto wie, czy za rok, dwa lub trzy chełmski „Street Festival” przyciągnie nie tylko zespoły z Tychów , Gliwic, Pszczyny ale również z innych, nawet nieco dalszych miast. A na scenie obok składu hip hopowego LRK pojawią się inne chełmskie zespoły…

Trzymam za Was kciuki i obiecuję pomoc. Nie tylko „Street Festival’owi”, ale każdej Waszej inicjatywnie, którą wspólnie uznamy za sensowną i wartą współdziałania. Mam nadzieję, że nie braknie Wam entuzjazmu, a nam mądrej rady.

W nawiązaniu do wstępu tego tekstu zaryzykuję taki oto passus - być może dzisiejsza młodzież prezentuje wyłącznie postawy roszczeniowe. Ale opinia ta w Chełmie Śląskim niekoniecznie się sprawdza.

Obym tylko nie zapeszył…

Stanisław Jagoda

Komentarze:

Komentator: Djud [2011-08-30 17:53:33]
Mamo, Młodzi czytają ;) śledzą uważnie bo to też jest dla nich ważne jak zostają postrzegani :) Byle więcej takich akcji niech się coś dzieje w końcu :))
Komentator: Borys [2011-08-03 14:29:26]
Wójt jest w porządku:) Fajny gość z niego jest i tyle!
Komentator: Mama [2011-08-02 16:48:44]
No gdzie ta młodzież? Chyba nie czyta tej strony, trzeba ja Panie Wójcie bardziej rozpropagować! ale nawet jak nie czyta to na pewno jest zadowolona, że może się tak realizować przy pomocy i współpracy Gminy. To fajna inicjatywa i super, że tak Pan zareagował na odważny pomysł młodych.
Komentator: Marta [2011-07-13 18:42:05]
Ja też trzymam kciuki.Sadzę, że chełmska młodzież jest wspaniała. I nie chciałabym się mylic...
Dodaj swój komentarz