Stanisław Jagoda

Stanisław Jagoda

Wójt Gminy Chełm Śląski,

Absolwent Wydziału Górniczego AGH

Wybierz wpis

Moim zdaniem

utworzony

Radosnych Świąt!

Trzeba przyznać, że widok za oknem nie jest świąteczny. Zwłaszcza gdy mamy w pamięci (nie tylko z dzieciństwa)  białe i mroźne Boże Narodzenie. Niemniej kalendarz, wbrew aurze, podpowiada – nadchodzi czas świat, a rok 2011 zabiera się do odejścia.

Zanim jednak przekażę Państwu Życzenia Świąteczne dwa, a może trzy akapity o dobiegającym końca roku. Jaki był (wiem, że nieco przyspieszam używając czasu przeszłego) dla Chełmu Śląskiego? Dla nas, mieszkańców gminy? Odpowiem ostrożnie – był to rok spokojny, a -  w optyce trwającego od kilku lat  w naszej gminie skoku modernizacyjnego - nienajgorszy. Oczywiście na podsumowania roku przez Radę Gminy jeszcze za wcześnie, ale sądzę, że większość radnych podzieli moją ocenę. Bowiem mija właśnie niezły rok, także w obszarze inwestycji infrastrukturalnych.
I choć grudzień  2011 roku potrwa jeszcze ponad dziesięć dni (stąd wcześniejsza uwaga, że przyspieszam stosując czas przyszły) to wszystkie kluczowe zadania zostały już zakończone. I dodam, że nie były to projekty ani łatwe, ani krótkie.
Zakończyliśmy właśnie realizację ok. 20 kilometrów sieci sanitarnej i trzech przepompowni ścieków. W ramach projektu (współfinansowanego przez Unię Europejską)  do systemu kanalizacyjnego zostało przyłączonych ponad 200 budynków. Słowem - zakończyliśmy duży projekt, którego całkowity budżet wyniósł ok. 13 mln złotych.
Równocześnie wykonaliśmy m.in. nakładki  asfaltowe na ulicach: Jasnej, Głogowej, Osadzie, Miodowej, Zakolu, Zgody i Karłowicza. Słowem zdążyliśmy przed zimą z inwestycjami, które są bardzo ważne dla naszej gminy. Inwestycjami, które dobitnie świadczą o kontynuowaniu intesywnego programu rozwoju Chełmu Śląskiego.
 

Szanowni Państwo,
a teraz proszę o przyjęcie moich najlepszych życzeń świątecznych.
Życzę wszystkim mieszkańcom gminy Chełm Śląski, Państwa rodzinom, bliskim i znajomym aby Święta Bożego Narodzenia były czasem nadziei, miłości i wiary. Aby w  domach i sercach gościła radość i niepowtarzalna atmosfera świąteczna. Abyśmy wszyscy byli dla siebie życzliwi i pogodni. I aby nie brakło na naszych świątecznych stołach Chleba, a w sercach umiejętności dzielenia się  z innymi. Zaś najmłodszym, a i nieco starszym także, życzę hojności Dzieciątka Bożego i wielkiej radości z tego, co znajdziecie pod choinką.
Wesołych Świąt!
 

„Podnieść rączkę Boże Dziecię, błogosław Ojczyznę miłą…”

Stanisław Jagoda
 

PS.  Życzenia noworoczne złożę naszym mieszkańcom w Sylwestra o północy na placu przed Urzędem Gminy, gdzie widzimy się 31 grudnia już o 22, 00.  Po raz trzeci!
Kontynuujemy wspólne spotkania, podczas których żegnamy stary i witamy Nowy Rok. A tym Czytelnikom, którzy nie będą z nami w Sylwestra, już dziś życzę Szczęśliwego Nowego 2012 roku. Pełnego dobrych zdarzeń i sukcesów. Zdrowego i uśmiechniętego.
Do siego Roku!!!
 

Komentarze:

Komentator: Adam Długajczyk [2012-01-06 20:32:48]
Najlepszego w Nowym Roku od bardzo starego znajomego.
Komentator: Borys [2012-01-02 10:18:12]
Podobno to był najlepszy, jak do tej pory, sylwester przed Urzędem. Nie byłem na nim- siła wyższa!!!:-). Zawsze jednak uważałem, że kontynuacja jest potrzebna:-) Pozdrawiam
Komentator: kristofer [2011-12-25 16:04:50]
zdrowych i wesolych swiat panie wojcie
Komentator: Michał [2011-12-21 17:44:15]
Radosnych Świat i szczęśliwego 2012 roku! Oby nie byl gorszy
Komentator: Borys Palka [2011-12-21 10:23:31]
Dziś spadł pierwszy śnieg- oby to były białe świeta:-)
Komentator: hen [2011-12-20 10:51:46]
Życze także wszystkim Wesołych Świąt! Niech się darzy w Nowym 2012 Roku!
Komentator: Marta [2011-12-19 10:00:24]
Błogosławionych Świąt panie wójcie, dla Pana i dla wszystkich ludzi dobrej woli!
Dodaj swój komentarz