Stanisław Jagoda

Stanisław Jagoda

Wójt Gminy Chełm Śląski,

Absolwent Wydziału Górniczego AGH

Wybierz wpis

Moim zdaniem

utworzony

Wiosna, a więc także inwestycje

Wreszcie nadeszła wiosna. Do życia została pobudzona przyroda ale też (jak co roku o tej porze) ruszają nasze inwestycje.Po długim majowym weekendzie rozpoczną się prace  związane z budową chodnika i nową nawierzchnią na ulicy Odrodzenia. Tę inwestycję realizujemy wspólnie z powiatem – wykonawcą będzie firma „DROGRÓD”.

Rozpoczęliśmy już realizację budowy mieszkań socjalnych przy ul. Techników (sąsiadom tej inwestycji obiecywałem w ubiegłym roku ogrodzenie tego terenu – mogą spać spokojnie zazwyczaj wywiązuję się z deklaracji- na razie nie ma warunków do realizacji zadania ale niedługo będą).

Kończymy budowę chodnika przy ul. Śląskiej. Jak  już niejadokrotnie pisałem od rozczarowań wolę miłe niespodzianki. Otóż udało się wygospodarować środki na nową nakładkę asfaltową wraz z podbudową na ulicy Śląskiej. Przetarg na wybór wykonawcy został ogłoszony. Roboty powinny rozpocząć się w czerwcu.

Od maja rozpoczniemy także dalszą realizację Programu Ograniczenia Niskiej Emisji. Jednakże przy tym zadaniu muszę udzielić Państwu kilku wyjaśnień.
Działania rozpoczęliśmy w 2008 roku. Rozesłaliśmy wtedy ponad 1200 ankiet, gdzie mieszkańcy deklarowali chęć wymiany pieca w swoim domu.Zwrotnie otrzymaliśmy informację od 346 osób. Na tej podstawie opracowaliśmy Program  i rozplanowaliśmy środki budżetowe. W latach 2010 – 2011 wymienionych zostało 267 pieców. Na rok  bieżący przewiduje się kolejne 70.

Z powyższego z pewnością wynika, że Program Ograniczenia Niskiej Emisji cieszy się dużym zainteresowaniem i  jest konsekwentnie realizowany.W miarę realizacji zgłaszają się obecnie następni chętni i kolejka zainteresowanych wciąż rośnie.

Dziś na liście oczekujących jest już 200 osób.  Dlatego też nie wszyscy będą w tym roku usatysfakcjonowani dofinansowaniem. Ale niektórzy z Państwa, którzy jeszcze „wczoraj” nie wykazywali zainteresowania „dzisiaj” oczekują bezzwłocznej realizacji. Niestety nie jest to „dzisiaj” możliwe, choć wcale nie twierdzę, że nie będzie to możliwe „jutro”.

Przewiduję, że Program będzie kontynuowany w latach następnych i postaram się aby nikt nie odszedł z kwitkiem.

Stanisław Jagoda

Komentarze:

Komentator: Robi [2012-05-10 08:47:14]
Kolejne inwestycje może będzie już trochę widać, bo kanalizacja wkopana w ziemię i nie można oka ucieszyć :)
Komentator: Marta [2012-04-27 12:00:31]
Cieszę się,że wszystko idzie OK. Ale, szczerze, najbardziej ciszę sie,że za godzinę kończę prace i wyjedżam na majówkę w góry. Wracam 6. maja. Pa!
Komentator: kolejkowicz setnyktóryś [2012-04-26 13:22:31]
mam nadzieję :-)
Dodaj swój komentarz