Stanisław Jagoda

Stanisław Jagoda

Wójt Gminy Chełm Śląski,

Absolwent Wydziału Górniczego AGH

Wybierz wpis

Moim zdaniem

utworzony

Jednak się udało!

Przełom czerwca i lipca to czas podsumowania działalności szkół i przedszkoli w kończącym się roku szkolnym i planowanie funkcjonowania oświaty od września, bo przecież wakacje jednak (o czym na razie nie chcemy nawet myśleć) szybko miną.

Można powiedzieć, że co roku jest podobnie ale ten rok jest dla nas szczególny w kontekście „być albo nie być” dla szkół ponadgimnazjalnych  przy ul. Techników. Już w styczniu podzieliłem się z Państwem informacją, że bardzo zależy mi na utrzymaniu tej placówki ale pod warunkiem „przyzwoitego naboru” do klas pierwszych. Pomimo różnych opinii, czasem sugerujących najłatwiejsze wyjście tj. likwidację szkoły, podjęliśmy zadanie promocji szkoły.

Pierwszą znaczącą decyzją w tej kwestii było połączenie  w Zespół Szkół naszego Gimnazjum i Szkół przy ul. Techników.  Zaskutkowało to jednoosobowym zarządzaniem (dyrektorem została pani Grażyna Buras – Chrostek), integracją grona pedagogicznego i samych uczniów. Już we wrześniu powstał specjalny projekt „odrodzenia Szkoły”, gdzie ustalono harmonogram działań i osoby odpowiedzialne za jego realizację. Do najważniejszych można zaliczyć dotarcie z informacją o szkole do możliwie największej liczby gimnazjalistów i ich rodziców (Powiat Bieruńsko- Lędziński, Mysłowice), poprawa wizerunku szkoły, zapewnienie kształcenia w atrakcyjnych kierunkach, organizacja Pikniku Zawodowego z udziałem pracodawców, którzy oferują pracę naszym absolwentom oraz zapewnienie indywidualnej pomocy uczniom przy ustalaniu praktyk zawodowych.

Wyzwanie było ogromne ale przy zaangażowaniu wielu osób możliwe do osiągnięcia! Od września uruchomimy dwie klasy pierwsze – klasę technikum   w zawodach technik górnik i technik informatyk oraz klasę wielozawodową. Do czasu pisania tego tekstu dokumenty do klas pierwszych złożyło już 44 uczniów. Dla nas jest to ogromny sukces, ponieważ przy obecnym niżu demograficznym w tych rocznikach, nawet szkoły posiadające długoletnią renomę, borykają się z brakiem zadowalającego naboru. Już w tym miejscu dziękuję i gratuluję przede wszystkim Dyrekcji Zespołu Szkół i Nauczycielom, którzy poświęcili wiele swojego prywatnego czasu, aby móc teraz z optymizmem patrzyć w przyszłość.

Ze swojej strony gwarantuję, że Gmina jako organ prowadzący zapewni uczniom bardzo dobre warunki do nauki, uprawiania sportu i osiągania osobistych sukcesów. Dla zainteresowanych podaję stronę internetową: www.zs.chelmslaski.com, gdzie można uzyskać więcej informacji o tej placówce.

Stanisław   Jagoda
 

Komentarze:

Komentator: MICHAŁ PALKA [2012-07-11 21:43:58]
LUDZIE KOCHANI, WSZYSTKO ZACZYNA SIĘOD GŁOWY!!!! OCZYWIŚCIE WIELKIE UKŁONY DLA PANI DYREKTOR, ALE......PANIE WÓJCIE TYKO TAK DALEJ!!!:-)
Komentator: Chełmiok [2012-07-10 13:42:21]
Wójcie... ale jaki to też tytuł tego wpisu ??? Jakie "Jednak się udało?" A co się miało nie udać ? Weź Pan zwolnij moderatora tego bloga, za szerzenie defetyzmu. Pan w tę szkołę wierzył i wierzy nadal, dyrektorce dom ze szkołą się mylą (pewnie dłużej jest w szkole niż w domku), a nauczyciele (fakt, że niektórzy) robili podczas promocji co mogli, a nawet jeszcze więcej (wynik 48 pierwszaków mówi sam za siebie)... to co się miało nie udać??? Chełmiokom nie ma prawa się "nie udać". Tak było, jest i tak będzie.
Komentator: sir_Q [2012-07-10 13:32:51]
:-) mój apel do TAB-a, o niedezawuowanie innych i podawanie prawdziwych informacji w żadnej mierze nie miał na celu dokonywania jakichkolwiek porównań. Cel był jeden: podano nieprawdę, więc skorygowałem i dorzuciłem garść informacji potwierdzających stan rzeczy, że LO w Bieruniu ma się dobrze. :-) Najlepsze pozdrowienia i jeszcze raz szczere gratulacje. A niedowiarki i kłamczuchy niech się pociągną za nos :-)
Komentator: clips [2012-07-10 11:53:17]
Odniosę się do poprzedników - szkoły w Chełmie i LO w Bieruniu nie starają się o tych samych uczniów więc nie ma się w czym porównywać, no może tylko należy się cieszyć, że w Chełmie pojawiła się na stanowisku dyrektora Pani Buras - podobnie przebojowa jak dyrektor Kubiciel z LO (też Chełmiok!), któremu kibicujemy i gratulujemy!
Komentator: sir_Q [2012-07-09 18:59:42]
Gratuluję wyników naboru. Przede wszystkim Pani Dyrektor Buras. Jej autentyczność w przekonywaniu i zaangażowanie były niesamowite.... Gwoli wyjaśnienia jednak i prawdy - w LO w Bieruniu będą cztery klasy oferujące naukę na wszystkich pięciu oferowanych kierunkach (razem 104 uczniów), ich średnia ilość punktów rekrutacyjnych wynosi 139 (na 200) i tylko 3 uczniów z ilością punktów poniżej 100 pkt. Świadectw z paskiem: 49 ( a więc jak co roku ok. połowy przyjętych. Nabór uważać należy za bardzo udany - a poziom... przy mało licznych klasach może tylko wzrastać, tak jak na LO Bieruń przystało. Z takiego naboru "robi się" w tej szkole wyniki matury przekraczające o 20 % średnie wojewódzkie i ogólnopolskie :-) TAB - CIESZĄC SIĘ Z CHEŁMSKIEGO SUKCESU, NIE DEZAWUUJ INNYCH !!! TO NIEELEGANCKIE I NIEGODNE CHEŁMIOKA.
Komentator: Tab [2012-07-09 11:30:45]
SUKCES! Chyba największy w okolicy, np. w LO w Bieruniu będą 3 klasy I a w Chełmie 2! Gratuluje Panu i Pani Dyrektor.
Komentator: brd [2012-07-09 10:50:56]
Rzeczywiście ten manewr z połączeniem szkół był dobry. A byłem ( bum, bum w swoje piersi) sceptyczny
Komentator: ako [2012-07-08 20:07:07]
Świetnie!
Dodaj swój komentarz