Stanisław Jagoda

Stanisław Jagoda

Wójt Gminy Chełm Śląski,

Absolwent Wydziału Górniczego AGH

Wybierz wpis

Moim zdaniem

utworzony

2, 7 mln zł na inwestycję

Nie tylko w wakacje, ale (generalnie, rzec należy) lubimy dostawać miłe wiadomości. Bezpośrednio, listownie, czy – ostatnio coraz częściej - SMS-em. Do przekazywania dobrych wiadomości służy także Internet. Korzystam więc by zawiadomić, że  do Chełmu Śląskiego właśnie trafiło 2,7 mln złotych dofinansowania na ważną inwestycję. Konkretnie  na przebudowę ul.  Techników, która jest drogą powiatową. I  to rzeczywiście  jest świetna wiadomość!

Zwłaszcza, że…

Zwłaszcza, że coraz trudniej o pozyskanie  środków z zewnętrznych źródeł finansowania. Dobiega końca okres programowania 2007- 2013 (pieniądze z funduszy europejskich), budżetowi na następną agendę (2014-2020) daleko jeszcze do ostatecznego kształtu i na dobrą sprawę (wskutek rozszerzającego się na nowe kraje UE) kryzysu, trudniej o optymizm.

A tu tymczasem...

A tu tymczasem taka wiadomość! Aż chciałoby się napisać –taki prezent!!!
Nie za bardzo jednak byłoby to trafne. Gdyż nie jest to prezent, ale efekt solidnej pracy. I współpracy. Konkretnie – bardzo rzetelnej  współpracy ze Starostą Bieruńsko- Lędzińskim, p. Bernardem Bednorzem. Współpracy modelowej, gdzie liczyło się efektywne podążanie do wspólnego celu. Osiągnęliśmy ten cel i za to Staroście, także w tym miejscu, dziękuję. Wierzę, że to nie ostatni nasz wspólny projekt.

Dzisiaj jedno jest pewne – właśnie, czyli  10 bm. rozpoczyna się przetarg na wykonanie przebudowy drogi  w naszej gminie. Wartość inwestycji wynosi 2,7 mln złotych.
Nie przesadzę jeśli powiem, że  Chełm Śląski wygrał po raz kolejny. Że mimo niezbyt przychylnej koniunktury (kryzys) kontynuujemy modernizację naszej miejscowości.

Tylko się cieszyć…

Stanisław Jagoda

Komentarze:

Komentator: Michał Palka, Borys [2012-09-04 18:35:54]
Gratuluje koncertu na Dniach Chełmu - wreszcie fajny zespół!!!:)
Komentator: Matthew [2012-07-27 15:24:25]
P.P. jak pewnie już zauważyłeś/łaś, że ul. Śląska od paru dni jest w fazie remontu. Ul. Odrodzenia także jest przebudowywana i to się chwali. Z artykułu wnioskuję, że ul. Technikum będzie remontowana w następnym roku. Są to bardzo dobre wiadomości bo jak wiadomo ulice te potrzebowały modernizacji. Interesuję się praca w naszym powiecie i jeszcze dwa czy trzy lata temu nasza gmina nie uczestniczyła w przebudowach powiatowych dróg. Pewnie było to spowodowane budową kanalizacji. Mam pytanie odnośnie modernizacji Stacyjnej i Błędowa... Czy nasza gmina robi coś w kierunku planowania modernizacji tych dróg? Plany, projekty, przymiarki? Gdy spojrzymy na całą sytuacje obiektywnie to Błędów jest najbardziej poszkodowany w naszej gminie...
Komentator: P.P. [2012-07-12 12:31:41]
Moje gratulacje!!;) Ale czemu taka informacja nie pojawiła się na stronie www Urzędu Gminy? A poza tym czekam niecierpliwe co z ul. Śląską. Pytam i pytam a tu cisza.
Komentator: gg [2012-07-12 10:06:37]
Brawo Wójt!
Komentator: Michał "Borys" Palka [2012-07-11 21:38:32]
Gratuluje Panie Wójcie. Pan ja zwykle skuteczny- wielki szacun:-)
Komentator: A.B. [2012-07-11 10:05:13]
Ta informacja ucieszy wszystkich, którzy dotychczas omijali dziury jadąc jedną stroną ulicy ale chyba też wszystkich mieszkańców, bo to kolejna inwestycja w naszym Chełmie. Ale czekają następne więc życzę zapału i dużo kasy w budżecie gminy!
Komentator: Marta [2012-07-09 17:07:22]
Oby takiej współpracy było więcej.Brawooo!
Dodaj swój komentarz