Stanisław Jagoda

Stanisław Jagoda

Wójt Gminy Chełm Śląski,

Absolwent Wydziału Górniczego AGH

Wybierz wpis

Moim zdaniem

utworzony

Na Święta i na Nowy Rok

Podczas licznych, co roku liczniejszych (co bardzo cieszy) „opłatków’, które odbywają się w grudniu w różnych środowiskach naszej gminy, otrzymuję wiele życzeń. Życzenia płyną do mnie także za pośrednictwem świątecznych kartek i, co jest znakiem czasu, esemesów. Wierzę, że wszystkie życzenia są szczere. Tak jak potrafię - rewanżuję się. Równie szczerze. Kilka dni temu przy łamaniu opłatka ktoś z uśmiechem dodał: gdyby wszystkie życzenia, które składamy sobie mogły się spełnić, bylibyśmy krajem ludzi szczęśliwych. To prawda; jeśli więc pozwolicie chciałbym się w przedświątecznym klimacie Świąt Bożego Narodzenia’2012 trzymać tego przesłania.

Składam zatem wszystkim, którzy akurat goszczą na moim blogu, życzenia Szczęśliwych Świąt Bożego Narodzenia. Życzę abyście przeżyli ten czas w niepowtarzalnej rodzinnej atmosferze. Aby wśród Was byli Wasi najbliżsi i bliscy. Aby przy wigilijnym i świątecznym stole nikomu nie zabrakło nadziei, wiary i miłości. Żebyśmy wszyscy potrafili, zanim na niebie pojawi się pierwsza gwiazdka, zapomnieć o minionych przykrościach, drobnych i większych niesnaskach czy niepowodzeniach. Życzę, abyśmy z ufnością i odwagą spojrzeli w przyszłość wierząc, że nikt z nas nigdy nie pozostanie sam, gdyż wokół są ludzie życzliwi i prawego serca. Chętni i skorzy do pomocy. I, że jest ich znacznie więcej niż udaje nam się dostrzec w codziennej bieganinie.

Zgodnie z naszym zwyczajem do życzeń świątecznych dołączam również noworoczne. Wcześniej jednak, pozwólcie, że dosłownie w kilku zdaniach przypomnę najważniejsze wydarzenia mijającego  roku. Który był trudny, trudniejszy niż minione. Najpierw spowolnienie gospodarcze, a potem już coraz bardziej widoczny kryzys, skłoniły nas wszystkich do jeszcze bardziej starannego wydawania każdej złotówki.
Identycznie postępowaliśmy w przypadku naszych wspólnych, gminnych pieniędzy. Pisałem już w tym miejscu nie jeden raz o koniecznych oszczędnościach. Choćby w  oświacie, czy nakładach inwestycyjnych… Ale przecież udało się skutecznie ożywić zespół szkół. Nie tylko utrzymaliśmy palcówkę, miejsca pracy dla pedagogów, ale wskutek udanego naboru do pierwszych klas szkoła ponadgimnazjalna dobrze rokuje na przyszłość. Także w wyniku porozumienia z Kompanią Węglową, w myśl którego Kompania nie tylko sfinansuje uczniowskie praktyki zawodowe pod ziemią,  ale zapewni prace jej absolwentom. 

Szczęśliwie zakończyliśmy budowę tak oczekiwanych mieszkań socjalnych. Realizujemy (i w dużych częściach już zrealizowaliśmy) Program Ograniczenia Niskiej Emisji i poważne modernizacje ulic Odrodzenia, Śląskiej i Techników… I jeszcze sporo innych, drobniejszych acz także kosztownych zamierzeń.

Teraz jednak kończąc swój dzisiejszy wpis pragnę złożyć życzenia Noworoczne. Życzę aby rok 2013 był dla mieszkańcowi naszej gminy czasem pomyślności i sukcesów. Aby nam nie zabrakło zdrowia i optymizmu. I szczęścia, którego nigdy za wiele!
 

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego 2013 Roku!
Stanisław Jagoda

PS. Tradycyjnie już zapraszam na powitanie Nowego Roku przed Urzędem Gminy.
 

Komentarze:

Komentator: Arleta [2013-01-07 09:58:07]
Do Michała Borysa: Blog Wójta to chyba nie jest najlepsze miejsce do nawiązywanie znajomości? - chociaż dla dobra gminy:)?
Komentator: Michal Borys Palka [2013-01-04 11:44:37]
Oczywiscie, ze to frazes wojta. Z mojego wpisu to wynika jasno. Arleto dobre hasla nalezy promowac :-) P.S. A kim Ty w ogole jestes - znamy sie ?
Komentator: Arleta [2013-01-03 14:03:08]
Oj Michał, juz gdzieś słyszałam to zdanie "jestem dumny z Chełmu Śląskiego" - chyba jest autorstwa Wójta! Wierzę, że jesteś szczerze tak zadowolony, pytanie zatem dlaczego jesteś "byłym" pracownikiem urzędu... mogłeś się przyczynić do jeszcze lepszeej działalności gminy??? Ale swoją drogą chyba nie mamy powodów do narzekania, w Chełmie kryzysu nie widać choć ozdoby świąteczne mamy skromniejsze niż okoliczne mijscowości:)
Komentator: Michał Borys Palka [2012-12-31 14:31:19]
P.S. Oczywiście w nowym roku będę również pisał w tym miejscu o tym co mi sie nie będzie podobało w sprawach gminnych :-)
Komentator: Michał Borys Palka [2012-12-31 13:47:36]
Przeczytałem w Dzienniku Zachodnim artykuł nt. co udało się, a czego nie zrealizowano w poszczególnych gminach w naszym regionie w mijajacym roku. Na temat Chełmu było jedno zdanie. Poczułem się dumny, nawet bardzo dumny. I jako lokalny patriota, i jako były pracownik urzędu. To zdanie brzmiało ,, Chełm zrealizował wszystko'. Nic dodać nic ująć. Gratuluje. Jestem dumny z Chełmu Śląskiego oraz władz naszej gminy na czele z Panem Wójtem. W nowym roku życzę samych sukcesów i Kontynuacji. pozdrawiam Michał Palka :-)
Komentator: Michał [2012-12-21 16:25:31]
Wszystkim Wesołych Świąt. Bóg się rodzi moc truchleje!
Komentator: Marta [2012-12-21 15:22:05]
Dziękuję za piękne życzenia. Błogosłowionych Świąt dla Pana i wszystkich z urzędu gminy
Dodaj swój komentarz