Stanisław Jagoda

Stanisław Jagoda

Wójt Gminy Chełm Śląski,

Absolwent Wydziału Górniczego AGH

Wybierz wpis

Moim zdaniem

utworzony

O satysfakcji mowa…

Niestety – a pozwalam sobie tak powiedzieć w imieniu młodzieży – tegoroczny letni wypoczynek dobiega końca. Czy był udany? Raczej nie mam wątpliwości – wakacje (na ogół wszakże) przynoszą radosne przeżycia, które pozostają w pamięci przez „wiele godzin i lat”. I niech tak zostanie. Tym bardziej, że kolejne letnie wakacje już za …(uwaga!) dziesięć miesięcy!

Jednak, co tu kryć, w najbliższy poniedziałek rozlegnie się pierwszy dzwonek roku szkolnego 2013/2014. A już zapewne nazajutrz ulice Chełmu Śląskiego zaludnią się młodymi ludźmi podążającymi z tornistrami i plecakami w oczywistym kierunku, zaś odnowione lub odświeżone placówki szybko „przywykną” do werwy szkolnego życia.Bez wątpienia wszyscy pragniemy, aby rozpoczynający się nowy okres nauki przyniósł naszym pociechom znakomicie więcej satysfakcji niż trudnych problemów.

Skoro o satysfakcji mowa… Życząc jej u progu roku szkolnego uczniom, nie sposób nie wspomnieć o chełmskich pedagogach. Bez ich sumiennej i cierpliwej pracy nie będzie osiągnięć. Jak chociażby (obok szeregu innych) znakomitego – jak pisałem w tym miejscu 28 czerwca br. - wyniku ostatniego egzaminu gimnazjalnego. Czy wdrożenia mądrego modelu kształcenia ponadgminazjalnego, dzięki któremu aktualnie w Zespole Szkół uruchamiamy dwie pierwsze klasy. Pamiętajmy – w warunkach głębokiego niżu demograficznego.

Skoro jednak o satysfakcji mowa… Nie wypada nie życzyć jej rodzicom chełmskich uczniów. Bez Państwa współpracy z pedagogami, umiejętności wychowawczych i roztropności życiowej, nie byłoby dobrych wyników gminnej oświaty. A skoro mamy się czym szczycić to znaczy, że wszystkie atrybuty rodziców, nauczycieli i uczniów uzupełniają się właściwie. Czyli – mówiąc językiem „europejskim” – są komplementarne. I niech tak zostanie.

Ale - być może zapyta któryś z Czytelników – skoro o satysfakcji mowa, to czego u progu nowego roku szkolnego życzyć samorządowi? Wójtowi Chełmu Śląskiego? Odpowiem tak – będziemy usatysfakcjonowani, gdy wyrażone wyżej życzenia dla uczniów, pedagogów i rodziców się spełnią. Zaś za każde nowe dobre osiągnięcia, z których będzie dumna nasza cała wspólnota, z góry dziękujemy.

Zatem – rozpoczynajmy ten nowy rok szkolny z nadzieją i dobrą energią. Ale przedtem – spotkajmy się jeszcze w wakacyjnym nastroju jutro na Festynie Rodzinnym inaugurującym XVII Dni na Chełmu Śląskiego. Zaczynamy o godzinie 16. tej. Zapraszam…

Stanisław Jagoda

Komentarze:

Komentator: HALCIA [2013-10-04 05:50:56]
Nie tylko dożynki były udane. Ostatnie zajęcia NORDIC WALKING organizowane w ramach "powiat na sportowo" były super. Zajęcia odbywały się w Bieruniu Starym - w lesie przy ul. szlaku solnego, w Chełmie Śląskim - Smutna Góra oraz w Lędzinach - kościół św.Klemensa. Instruktor pan Szymon dał nam nie tylko "wycisk" ale również dużą porcję dobrego humoru. Pomimo dużego zmęczenia wszyscy byliśmy roześmiani. Szkoda tylko że z naszej gminy było nas tak malutko. Ale wszystko da się nadrobić. Było naprawdę S U P E R.
Komentator: ada [2013-09-25 15:41:24]
Kapitalne były w tym roku dożynki. Wielki szacun dla organizatorów
Komentator: Michal Borys Palka [2013-09-07 17:10:29]
A ja nie o kończących sie wakacjach, ani nie rozpoczynającym się roku szkolnym :-). Ja o dzisiejszym biegu trzeźwości... jestem pod wrażeniem ilosci uczestników i organizacji (tutaj ukłon dla Pani M. i Pani O.) Pogoda tez dopisała. Ogolnie fajna inicjatywa promująca nie tylko zdrowy, ale, jak sama nazwa imprezy wskazuje, trzeźwy styl zycia. Fajnie ze staruje tak wielu uczestników w tylu kategoriach wiekowych. Gratulacje dla wszystkich startujacych, w szczegolnosci zwyciezców...wygrana nie byla niespodzianką (tutaj tez wielki szacun dla Panow braci S.), nawet mialem wrazenie, ze zwycięzca nie zdążył sie zmęczyć, ba, chyba nawet nie zdążył sie rozgrzać:-). Nasuwa mi się skojarzenie pewnego znanego przyslowia sportowego...wszyscy grają, a na koniec i tak wygrywają Niemcy...Może w przyszlym roku warto sie zastanowic nad osobna kategorią dla Panow. Cos w rodzaju ekstrabiegu :-) Tak czy owak serdeczne gratuluje zwyciestwa :-) P.S. Chełm jest śliczny...i Kopciowice tyż :-)
Komentator: A-16 [2013-09-06 14:24:57]
Mija pierwszy tydzień szkoły. A za oknem ciągle wakacje. "śmiech przez łzy". Ale już za dziesięć miesięcy :-)
Komentator: mieszkanka [2013-08-31 23:24:36]
XVII Dni Chełmu Śląskiego i 17 raz udana impreza. A to jeszcze nie koniec. Teraz czekamy na Dożynki w Kopciowicach. Pewnie mieszkańcy i tam nie zawiodą i będzie tłumnie jak dziś na na GOSIR.
Komentator: J.A. [2013-08-31 21:50:10]
Wakacje rzeczywiście szybko minęły, mam nadzieję, że również Wójt wypoczął i jak zawsze skromnie ale z werwą podejmie kolejne wyzwania a sukcesy gwarantowane! Ps. Na festynie byłam, jestem nie od dziś zachwycona chełmską orkiestrą!
Komentator: adam [2013-08-30 12:05:07]
Szkoda końca wakacji. Koniec słodkiego lenistwa, niestety
Dodaj swój komentarz