Stanisław Jagoda

Stanisław Jagoda

Wójt Gminy Chełm Śląski,

Absolwent Wydziału Górniczego AGH

Wybierz wpis

Moim zdaniem

utworzony

Jak w rodzinie

Rozpoczął się Nowy 2014 Rok. Już tradycyjnie noworoczne życzenia składałem mieszkańcom w sylwestrową noc przed budynkiem urzędu. Ale, że życzeń nigdy dość, złożę je także w tym miejscu.
Zatem – wszystkim mieszkańcom Gminy Chełm Śląski wszelkiej pomyślności, dużo zdrowia, sukcesów i radości. Aby 2014 rok przyniósł każdemu wiele pogodnych dni bez trosk i zmartwień. I dużo spokoju.

Wierzę, że nie będzie on gorszy od minionego. Że uda nam się zrealizować planowane zamierzenia (dokończenie modernizacji ul.Błędów, modernizację ul.Stacyjnej, rozpoczęcie budowy kanalizacji w rejonie ulic Podłuże i Chełmskiej).

Rozpoczynający się rok to dwudziesty rok funkcjonowania Gminy Chełm Śląski. Od blisko dwudziestu lat jesteśmy samorządową wspólnotą, można powiedzieć rodziną. Wspólnie rozwiązujemy nasze gminne problemy. Dzień po dniu sprawa za sprawą, kłopot za kłopotem, radość za radością. Jak w rodzinie. W spokoju i rozwadze kontynuując dobre rozwiązania porzucamy gorsze.

Chętnie przyjmujemy nowych mieszkańców, którzy kupują tutaj działki, budują piękne domy. W planowaniu rozwoju uwzględniane są potrzeby zapewnienia w tych miejscach odpowiedniej infrastruktury (drogi, oświetlenie, wodociągi, kanalizacja), a w organizacji placówek oświatowych – przedszkolach i szkołach, bierze się pod uwagę oczekiwania rodziców związane m.in.z zapewnieniem opieki świetlicowej, organizacji obiadów itp. Koszty inwestycji i bieżącego funkcjonowania finansowane są z budżetu gminy, w którym znaczącą pozycję przychodów stanowi podatek dochodowy mieszkańców. Aż 37,53 procent podatku dochodowego za 2013 rok może wrócić do naszej gminy, w tym od mieszkańców, którzy mieszkają w Chełmie Śląskim a są zameldowani w innej miejscowości! Jak to zrobić?

Zgodnie z prawem w przypadku podatku PIT miejscem rozliczania osoby fizycznej jest Urząd Skarbowy właściwy według miejsca zamieszkania a nie zameldowania podatnika w ostatnim dniu roku podatkowego. W Tychach mogą się więc rozliczać również wszystkie te osoby, które mieszkają w Chełmie Śląskim a nie są tu jeszcze zameldowane – wystarczy złożyć w Urzędzie formularz ZAP-3,  gdzie dla celów podatkowych wskaże się Chełm Śląski jako miejsce zamieszkania.

Formularze dostępne są też w naszym urzędzie Gminy a ich wypełnienie zajmuje kilka minut.
Zasobniejszy może więcej...

Stanisław Jagoda

Komentarze:

Komentator: zico [2014-02-17 13:30:12]
jest dobrze
Komentator: K.P. [2014-02-17 08:43:35]
Jakoś nie widać odpowiedzi mieszkańców, chyba ,że są już gotowi na składanie pitów i wyniki będą rewelacyjne? Pewno Wójt napisze .
Komentator: zico [2014-02-03 15:32:53]
super
Komentator: michał [2014-01-30 15:22:49]
Beata pisze nowi w cudzysłowie. I słusznie bo oni są już nasi; sąsiadują z nami, ich dzieci chodzą do naszych szkół. Jesteśmy więc wszyscy chełmiokami, albo -jak kto woli- chełmianami. Dbajmy więc wspólnie o naszą ( bez cudzysłowia) gminę. Jak widać- mamy o co dbać!
Komentator: Beata [2014-01-29 08:27:45]
Mam nadzieję, że mieszkańcy podejdą do tego poważnie, bo tutaj mieszkają i korzystają z wszystkiego po równo. Podobno "nowi" też się cieszą że tu mieszkają więc teraz magą to pokazać:)
Komentator: Michał Borys Palka [2014-01-27 14:38:12]
Popieram. Do tego wpisu należy jeszcze dopisać, że dzięki wzorowemu zarządzaniu przez obecne władze, nasza Gmina stała się tak bardzo atrakcyjnym miejscem do zamiszkania. Jak widac kontynuacja jest konieczna i potrzebna.
Dodaj swój komentarz