Stanisław Jagoda

Stanisław Jagoda

Wójt Gminy Chełm Śląski,

Absolwent Wydziału Górniczego AGH

Wybierz wpis

Moim zdaniem

utworzony

Dwudziestka na karku

31 grudnia 1994 roku weszło w życie bardzo ważne rozporządzenie Rady Ministrów. Otóż z części obszarów miasta Mysłowice utworzono gminę Chełm Śląski. I tak odzyskaliśmy samorządność. Zaś dzisiaj można śmiało powiedzieć, że jako wspólnota samorządowa we współczesnej Polsce rozpoczęliśmy 20 rok życia

Jeśli jednak przyjąć, że datą naszych narodzin jest 5 marca 1995 rok (Wojewoda Śląski zarządził w tym dniu pierwsze wybory do rady Gminy Chełm Śląski), to właśnie dzisiaj obchodzimy swoje 19 urodziny. Można również za datę narodzin samorządności w Chełmie przyjąć 10 marca 1995 roku, kiedy to odbyła się pierwsza sesja wówczas 18-osobowej Rady Gminy. Słowem, jakby nie patrzeć, to dwudziestkę mamy na karku.

A więc po pierwsze 100 lat wszystkim Mieszkańcom gminy! W zdrowiu, powodzeniu i radości. Oby nam się! Zgodzą się Państwo, że rozpoczynające się 20-lecie naszej wspólnej działalności w Chełmie Śląskim to bardzo dobra okazja, aby i powspominać i porozmawiać o przyszłości. Nie zaniedbując spraw aktualnych będę starał się w tym miejscu, w miarę systematycznie, wracać do naszej historii, bo wiadomo, że historia nauczycielką życia jest.

Dzisiaj chciałbym jednak przede wszystkim przywołać entuzjazm, jaki towarzyszył nam w tamtych latach, gdy, jak to się mówi, stanęliśmy wreszcie na swoim. Kiedy w gronie radnych i przy aktywnej współpracy z mieszkańcami tworzyliśmy priorytety naszych zamierzeń i budowali projekty na przyszłość. Przyznajmy, że wiele udało się zrealizować.

Chełm Śląski zmienił się. Nie zatracając dobrej rodzinnej swojskości, stawał się coraz bardziej nowoczesny. Z roku na rok. Ale jedno pozostało niezmienne. Choć zmieniły nas te mijające lata, to pozostał w nas, w co wierzę, entuzjazm dalszego budowania wspólnoty. Przekonaliśmy się, że gdy chcemy, to po prostu dajemy radę. Wspólnie.

Za co wszystkim dziękuję…

Stanisława Jagoda

Komentarze:

Komentator: Michał Borys Palka [2014-03-10 14:41:00]
Już za chwileczkę, już za momencik dwudziestolecie bedziemy święcić ;-) (poezja nie jest moją mocną stroną... zresztą, co tam) ;-) a tak poważnie; Sprawne zarządzanie, nowoczesna Gmina. takie zwroty przychodzą mi do głowy, zawsze gdy myśle o Chełmie Sląskim.
Komentator: WIKI [2014-03-10 14:10:26]
To też 20 lat rządów Wójta, sukces w skali kraju a zanosi sie na dalsze 4 :) Tych 20 gratulujemy!
Komentator: Luka [2014-03-06 22:35:03]
Jakby nie patrzeć w poniedziałek 10 marca po północy zaczynamy dwudziestkę! Otwieramy szampany?
Komentator: adam [2014-03-05 20:08:34]
Rzeczywiście starzejmy się, ale dobrze się trzymamy:-)
Dodaj swój komentarz