Stanisław Jagoda

Stanisław Jagoda

Wójt Gminy Chełm Śląski,

Absolwent Wydziału Górniczego AGH

Wybierz wpis

Moim zdaniem

utworzony

Wakacje. Wreszcie!

Przesadzę pisząc, że najfajniejszym okresem w roku są wakacje? Jeśli ktoś jest innego zdania, to zanim pod tym tekstem wpisze protest - komentarz radzę aby najpierw porozmawiał ze swoimi dziećmi czy wnukami. A także, żeby sobie przypomniał swoje lata szkolne, gdy oceny roczne były już (lub choćby prawie) wystawione, dni stawały się coraz dłuższe zaś plany letniego wypoczynku coraz bliższe. A gdy (uff!) zabrzmiał ostatni dzwonek roku szkolnego z wielu gardeł wyrywał się bardziej lub mniej donośny okrzyk: wreszcie! Wreszcie nastaje czas, jak to się nazywało w moich czasach szkolnych, laby.

Tak było, tak jest i (pewnie) tak będzie. Choćbyśmy byli nie wiem jak pracowici, uwielbiamy słodkie lenistwo. Zwłaszcza, że jest jak najbardziej zasłużone. Dlatego jako dzieci nie możemy doczekać się początku wakacji, a jako dorośli urlopów. Przepraszam, ale czy ktoś ma inne zdanie?

Toteż pragnę wszystkim chełmskim uczniom szkół podstawowych, i gimnazjum, i klas ponadgimnazjalnych życzyć wspaniałych letnich przygód. Zasłużyliście na to. Życzę aby dopisała pogoda, aby spełniły się plany… Słowem – żebyście spędzili czas kanikuły wesoło. Ale i mądrze. Żeby nie zabrakło wspaniałych przeżyć i dobrych wrażeń. Aby w Waszych głowach zapisały się wakacyjne wydarzenia, które z radością i satysfakcją będziecie wspominać przez wiele dni, a nawet lat. I żebyście wrócili po wakacjach cali i zdrowi, wypoczęci i opaleni. Szczęśliwi. Radosnego przeżycia Waszych wakacji życzę także rodzicom.

Szczere życzenia udanej kanikuły adresuję również do grona chełmskich pedagogów. Państwo również zasłużyli na wypoczynek po roku niełatwej i odpowiedzialnej pracy. Po roku troski o dobro Waszych wychowanków, wzrostu ich wiedzy i umiejętności. Dziękuję - wierząc, że nie tylko w imieniu własnym i władz naszego samorządu, ale także mieszkańców Chełmu Śląskiego – za godną podziwu pracę. Czekamy na Państwa powrót po urlopach Wypoczywajcie i „ładujcie” zawodowe akumulatory.

Nam wszystkim, a więc i tym, którzy mają zaplanowane urlopy w kolejnym okresie oraz tym, którzy jak mawiają, nie mogą sobie pozwolić na długi wypoczynek życzę pogodnego nastroju. Jest on nam wszystkim potrzebny, gdyż mimo wakacji nie odchodzą od nas codzienne troski czy niepokoje. Oraz wyzwania.

Ale póki co wszyscy cieszmy się wypoczynkiem naszych dzieci. Zadbajmy aby był on ciekawy i bezpieczny.

Wszak – wreszcie wakacje!

Stanisław Jagoda

PS. Podczas wakacji wykonamy w szkołach zaplanowane i niezbędne remonty. Gmina organizuje także wypoczynek dla dzieci pozostających na miejscu. Ponieważ trwa Mundial polecam szczególnie „Wakacje z piłką” na boisku GOSiR przy ul. Techników, o czym informujemy na plakatach i na naszej stronie internetowej.

Komentarze:

Komentator: mama [2014-07-31 10:19:06]
chociaż nieco kosztowana ;-). Ale kanikuła jest tylko raz w roku!
Komentator: tata [2014-07-31 10:16:40]
Spędziliśmy z dziećmi urlop nad polskim morzem. Jak zwykle - pięknie. My teraz w pracy i trochę nam brakło pomysłu co dalej z dziećmi, które domowo, póki co, leniuchują. Ale żona już rozgląda się i na pewno coś wymyśli. W końcu mam jeszcze połówkę urlopu. Tak, wakacje to fajna rzecz
Komentator: ola [2014-07-30 09:17:37]
Jakby nie patrzeć mija pierwszy miesiąc wakacji ;-(. Przyjechałam do domu, przepakowałam ciuchy i znowu wypadam. Przecież - jeszcze ponad jeden miesiąc wakacji :-). Uff!
Komentator: ADA [2014-07-11 22:30:15]
Ja już po urlopie ale cieszę się z wakacji - więcej ludzi chodzi uśmiechniętych...:) Chełm latem też jest piękny, szczególnie gdy podziwiam go w czasie spacerów (nowym chodnikiem na Błędowie!)
Komentator: Krol [2014-06-29 21:03:00]
TAK JEST - wreszcie wakacje
Dodaj swój komentarz