Stanisław Jagoda

Stanisław Jagoda

Wójt Gminy Chełm Śląski,

Absolwent Wydziału Górniczego AGH

Wybierz wpis

Moim zdaniem

utworzony

Rocznica

Dwudziestolecie gminy to bez wątpienia okazja szczególna, abyśmy wrócili do wspólnej historii. Ponieważ pamięć ludzka jest ulotna, a tempo życia zawrotne, postanowiłem przekazać mieszkańcom Chełmu Śląskiego publikację zawierającą kronikę naszych wspólnych dokonań w minionych latach.

W okolicznościowym wydawnictwie przypominamy ludzi i wydarzenia, z których jesteśmy dumni. Przedstawiamy pionierów naszej odradzającej się samorządności oraz tych, którzy 20 lat temu podjęli się realizacji idei samodzielności Chełmu. Przypominamy też najważniejsze wydarzenia zrealizowane inwestycje, a było ich wiele… Całość uzupełniają zdjęcia oraz fragmenty rozmów z mieszkańcami – członkami naszej wspólnoty lub jak kto woli – chełmskiej rodziny. Gorąco polecam lekturę, która w najbliższym czasie trafi do Państwa rąk.

Napisałem, że w wydawnictwie znajdą się fragmenty rozmów z mieszkańcami. Dlaczego fragmenty? Wyłącznie z przyczyn technicznych. Całość ukaże się na okolicznościowej stronie internetowej: www.20latchelmusl.pl, którą uruchomiamy równocześnie z wydawnictwem. Zachęcam Państwa do jej odwiedzania, dzielenia się własnymi wspomnieniami, komentarzami i opiniami. Zapewniam, że będzie to również dla mnie cenny materiał. Historię tworzymy codziennie.

Od bieżących prac nie bierzemy urlopów, kontynuując działania modernizacyjne w gminie. W poniedziałek 11 sierpnia br. oddaliśmy do użytku chodnik przy ul. Błędów. Aktualnie kończymy remonty w szkołach i przedszkolach: budowę parkingów przy Gminnym Przedszkolu Nr 1 przy ul. Techników i przy budynku Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Kopciowicach, wyposażenie pomieszczenia na drugą świetlicę w Szkole Podstawowej Nr 2, malowanie klas, korytarzy, biblioteki i pokoju nauczycielskiego w Gimnazjum, przygotowanie sali dla dodatkowego oddziału maluszków w Gminnym Przedszkolu Nr 1, a w Przedszkolu w Kopciowicach wymianę paneli podłogowych i doposażenie placu zabaw.

Wprawdzie do pierwszego dzwonka roku szkolnego 2014/2015 pozostało jeszcze ponad dwa tygodnie ale czas płynie bardzo szybko, co zapewne nie cieszy młodzieży! Ale to przecież całe 14 dni, które można wspaniale wykorzystać i pożegnać wakacje na festynie z okazji Dni Chełmu, w dniu 30 sierpnia, na który już wszystkich zapraszam.

Stanisław Jagoda

Komentarze:

Komentator: Teresa [2014-08-18 22:10:00]
Czekam na publikację, chętnie powspominamy naszą młodość. Do dobrego łatwo się przyzwyczaić i zapomina się jak kiedyś było.
Dodaj swój komentarz