Stanisław Jagoda

Stanisław Jagoda

Wójt Gminy Chełm Śląski,

Absolwent Wydziału Górniczego AGH

Wybierz wpis

Moim zdaniem

utworzony

Wspomnienia, wspomnienia…

Kto z Państwa pamięta dokładnie datę pierwszych Dni Chełmu Śląskiego? A może ktoś potrafi wymienić nazwy (lub nazwiska) pięciu znanych zespołów lub artystów, które uświetniły naszą imprezę? Prawda, że niby proste, a w istocie niełatwe pytania? A przecież już w najbliższą sobotę (30 bm) odbędą się osiemnaste (tak, tak) Dni Chełmu, a gwiazdą wieczoru będzie znakomity zespół MYSLOWITZ.

Innych atrakcji też nie zabraknie! Dlatego zapraszam raz jeszcze już na godzinę 17,00 do Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Zaczynamy programem dla dzieci „Plażowe imprezowanie”. Powinna dopisać (odpukuje na wszelki wypadek) pogoda. Według prognozy ma być 25 stopni i zachmurzenie małe. Wszyscy chyba liczymy na dobrą zabawę. Jak zwykle.

Ktoś może zapytać jak to się stało, że gmina obchodzi dwudziestą rocznicę, a Dni Chełmu odbywają się „dopiero” po raz osiemnasty?

Najpierw jednak odpowiedź na pierwsze pytanie zadane na wstępie. Pierwsze Dni odbyły się 11 – 27 września 1997 roku, a zorganizowaliśmy je wtedy, gdy mogliśmy już sobie na to po prostu pozwolić. Warto przypomnieć, że poprzedni rok budżetowy (1996) gminy przyniósł jeszcze ponad 300 tysięcy złotych straty. Powstałej bynajmniej nie z rozrzutności, ale wskutek kosztów, nazwijmy je, startu do gminnej samodzielności. Wszyscy wiedzieliśmy, że początki muszą być trudne. I były. Znacznie pilniejsze niż „imprezowanie” było utworzenie biblioteki publicznej, ośrodka zdrowia czy przedszkola…
Dzisiaj w Chełmie Śląskim gościmy MYSLOWITZ. Nasze poprzednie Dni uświetniały m.in. takie zespoły (tu odpowiedź na drugie pytanie ze wstępu) Brathanki, Krywań, Golec Orkiestra, Gang Marcela, Oddział Zamknięty i artyści tej miary jak Zbigniew Wodecki i Robert Gawliński ze zespołem Wilki… Można by jeszcze wymieniać.

Dlatego mam nadzieję na dobrą zabawę w najbliższą sobotę, kiedy będziemy mogli być po prostu razem, oddaleni dobrą muzyką od codziennych spraw. Minionych i przyszłych.

Łyżka dziegciu na koniec? Tak, to prawda kochana młodzieży. 30 sierpnia to ostatnia sobota wakacji.

Ale, wierzcie mi, nie tylko Wam czas płynie szybko…

Stanisław Jagoda

PS. Mój poprzedni wpis wprowadził nieco zamieszania. Pytają Państwo, kiedy ukażą się jubileuszowe wydawnictwa. Być może zamieszanie wywołało użyte przeze mnie słowo „wkrótce”. Oczywiście przygotowujemy publikacje jubileuszowe. Zapewniam, że trafią do Państwa domów i będą dostępne w Internecie. Aktualnie rozważamy termin inauguracji naszego wielkiego świętowania.

Komentarze:

Komentator: EWA [2014-09-18 09:14:33]
A ja zapytam gdzie byli radni? Tylko chyba dwóch widziałam, a ludzie chętnie by ich zobaczyli razem przy stole, może nie maja czasu na takie spotkania z mieszkańcami? Ale już za chwilę wybory, niech sie tłumaczą...
Komentator: Beata [2014-09-10 20:54:21]
Wrzesień mija szybko ale z piękną pogodą łatwiej się pogodzić z końcem urlopów, tym bardziej, że gminne dożynki to super impreza, Coraz więcej osób przekonuje się że można się spotkać na łące i jest fajnie! Bardzo podobał nam się występ zespołu tanecznego no i oczywiście orkiestry. Zaproszony zespół nie w moim guście ale ważne że innym się podobał. A o pogodę to chyba nie tylko wójt się modlił bo była wymarzona :)
Komentator: Adam [2014-08-31 22:07:26]
Pakuję przybory do tornistra i idę spać. Aha zapomniałem - nie mój to tornister, ale córki. Jutro to jej pierwszy dzwonek. Trema!!!
Dodaj swój komentarz