Stanisław Jagoda

Stanisław Jagoda

Wójt Gminy Chełm Śląski,

Absolwent Wydziału Górniczego AGH

Wybierz wpis

Moim zdaniem

utworzony

Święto Niepodległości i święto demokracji

Tak się złożyło, że w bieżącym roku, w kalendarzu sąsiadują ze sobą dwa święta.
Jak co roku 11 listopada w wolnej Polsce obchodzimy święto odzyskania niepodległości, a już 16 listopada (niedziela) odbędą się wybory samorządowe. Które są powszechnie uważane za święto demokracji. Pytanie z gatunku retorycznych: czy wolne wybory mogłyby się odbyć w Polsce pozbawionej niepodległości? Myślę, że odpowiedź jest zbędna.

Święto Niepodległości obchodzimy w naszej gminie bardzo uroczyście. I tak będzie w najbliższy wtorek. Rozpoczynamy o godz. 9,00 Mszą za Ojczyznę, o godzinie 13, 30 zapraszamy na nowo otwarte lodowisko, a o godzinie 16,00 rozpocznie się program artystyczny w Gminnym Ośrodku Kultury. O imprezach z okazji Święta Niepodległości informują zawieszone w wielu miejscach Chełmu Śląskiego plakaty.

Zaś skoro o plakatach mowa… Jak zwykle przed wyborami na ulicach (ale i w witrynach sklepowych, i w innych miejscach) pojawiły się plakaty wyborcze. Jest to zrozumiałe. Komitety wyborcze i kandydaci do władz samorządowych pragną zaprezentować mieszkańcom naszej gminy swój wizerunek i program. Zgodnie z regułami demokracji.
Korzystam także z okazji i zapraszam na swoją stronę internetową www.stanislawjagoda.pl, na której przedstawiam osobistą ocenę mijającej kadencji.

Ale nie tylko…

Stanisław Jagoda
 

Komentarze:

Komentator: L.P. [2014-11-10 13:00:59]
Bardzo ładna prezentacja, sprawdziłam. Towarzystwo (nie całe) dla mnie do przyjęcia. Czekam na wyniki.
Dodaj swój komentarz