Stanisław Jagoda

Stanisław Jagoda

Wójt Gminy Chełm Śląski,

Absolwent Wydziału Górniczego AGH

Wybierz wpis

Moim zdaniem

utworzony

To już historia

Grudzień 1994 roku, w historii naszej gminy miał istotne znaczenie. W tym to miesiącu (minęło już 20 lat) Rada Ministrów swoim rozporządzeniem z części miasta Mysłowice utworzyła gminę Chełm Śląski.

Równie, a nawet bardziej istotne znaczenie miał dla Chełmu Śląskiego miesiąc marzec 1995 roku. Otóż 5 marca odbyły się wybory do Rady Gminy a 10 marca odbyła się pierwsza sesja nowowybranej rady. Na tej sesji wybrano przewodniczącego rady, jego zastępców oraz wójta gminy.

Już za kilka dni minie 20 lat od tych istotnych wydarzeń.

Dorobek 20 lecia naszej gminy jest imponujący. Takie jest nie tylko nasze zdanie. Podobnie myślą nasi sąsiedzi a także odwiedzający nas goście. To dwudziestolecie to nasz wspólny sukces.

Mamy powody do radości i mamy za co dziękować Opatrzności. Dlatego jedną z najważniejszych uroczystości jubileuszowych będzie Msza Święta, która rozpocznie się o godzinie 15.00 w niedzielę 8 marca (w tym dniu mija 25 lat od wejścia w życie ustawy o samorządzie gminnym ) w naszym kościele parafialnym. Natomiast 10 marca w Gminnym Ośrodku Kultury odbędzie się uroczystość 20 lecia samorządności, podczas której zapewne nie tylko wrócą wspomnienia ale równocześnie – jak to bywa przy okazji rocznic – nie braknie okazji do rozmów o przyszłości.

To, że w tych dniach będziemy świętować nie oznacza wcale, że możemy spocząć na laurach. Czekają nas w kolejnych latach wyzwania, których dzisiaj być może sobie nawet nie wyobrażamy. Ale którym, choćby były najtrudniejsze, musimy sprostać.

Czas wszak płynie, a wszystkim nam zależy aby w kolejnych latach, ba! aby na "srebrne wesele" gminy nasz wspólny dorobek był jeszcze bardziej imponujący.

Czego sobie z całego serca życzmy....

Stanisław Jagoda

 

 

Komentarze:

Komentator: Katarzyna [2015-03-10 08:47:40]
Do Michała: Ja oczywiście cenię sobie wszystko co jest tutaj fajnego ale prędzej kaktus ci wyrośnie niż zmienisz np. opinie na swój temat, jeżeli taka już zacznie w tym środowisku krążyć ... i o taką mentalność - częściej krytykującą niż chwalącą, obiektywną mi chodzi. Mamy 20 lat gminy, popatrz komu chce się powiedzieć, choćby tutaj coś miłego - nie, bo po co, komuś mogłoby być przyjemnie :) Ale ogólnie jest ok, a msza była piękna!
Komentator: Michał [2015-03-04 11:03:05]
tak sobie czytam komentarz Katarzyny i myślę, bez złośliwości, jako mieszkaniec miasta. Mieszkam tu od urodzenia, mam fajną rodzinę....itd., Niby wszystko etc..., ale przeszkadza mi ta niby miejska, pozerska mentalność, ten hałas i gonitwa, te studnie dźwięku na osiedlach... I wtedy chce się na wieś... :-). Oczywiście nie jestem z miasta, ale studiowałem w wielkim mieście przez 5 lat. Tak sobie myślę, że nigdy nie ma 100 procent! Ale 95 (- 5 proc mentalności) to też całkiem nieźle. Nieprawda?
Komentator: Katarzyna [2015-03-04 10:07:04]
Jestem mieszkanką Chełmu od urodzenia. Mam tutaj rodzinę, fajnych sąsiadów, kościół, szkoły, sklepy, wiele pięknych miejsc. Niby wszystko. Przeszkadza mi tylko taka wiejska, w negatywnym znaczeniu, mentalność wielu ludzi, która potrafi być bardzo uciążliwa i wtedy chce się do miasta :)
Dodaj swój komentarz