Stanisław Jagoda

Stanisław Jagoda

Wójt Gminy Chełm Śląski,

Absolwent Wydziału Górniczego AGH

Wybierz wpis

Moim zdaniem

utworzony

Przyszłość zaczyna się od dzisiaj

10 marca br., w rocznicę pierwszej sesji Rady Gminy Chełm Śląski odrodzonego chełmskiego samorządu (1995 r) , w Gminnym Ośrodku Kultury odbyła się uroczystość kończąca obchody 20. lecia naszej gminy. Przybyło wielu dostojnych gości, ale cieszy przede wszystkim udział w spotkaniu licznych przedstawicieli naszej społeczności

Gratulacjom i życzeniom dalszej, wspaniałej przyszłości dla Chełmu Śląskiego nie było końca. Jako jubilatom życzono nam stu lat pomyślności. Było to bardzo wzruszające i zachęcające; wszak pokonaliśmy dotąd jedynie jedną piątą dystansu „setki” i chociaż przed nami (naszymi dziećmi, wnukami, ba! prawnukami…) jeszcze sporo drogi do przebycia, trudno nie zauważyć, że dorobek pierwszego dwudziestoletniego odcinka jest imponujący. To sukces nas wszystkich.

Z satysfakcją patrzymy na nasz dorobek, jednak - przepraszam za banał - czas nie stoi w miejscu. W roku jubileuszowym (jak w każdym) trwała w naszej gminie codzienna, sumienna praca. I choć jest to oczywistość, niemniej warto o niej przypomnieć. Nieprzerwanie inwestujemy w prawidłowy rozwój naszej młodzieży, dbamy o seniorów, doskonalimy prace gminnych instytucji i jednostek organizacyjnych, nie ustajemy w podnoszeniu jakości naszego codziennego życia. Także poprzez kontynuację inwestycji nakreślonych w długoletnim planie rozwoju.

Aktualne przykłady? Zbliża się do końca kolejny etap budowy kanalizacji przy ulicach Podłuże i Chełmska, trwają intensywne prace przy tworzeniu skateparku, wkrótce stanie też „plenerowa” siłownia , a od połowy maja uruchamiamy kolejny etap ograniczania niskiej emisji. Tym razem dofinansujemy czterdzieści pieców w gospodarstwach domowych… Ponieważ potrafimy absorbować środki unijne, oczekujemy na ogłoszenie pierwszych konkursów z okresu programowania 2014 -2020. Póki co gromadzimy środki budżetowe na tak zwany wkład własny, aby w pełni wykorzystać możliwości współfinansowania gminnych zadań.
 

Dwadzieścia lat minęło. Jednak jak wiadomo przyszłość zaczyna się dzisiaj. W pewnym sensie od początku…

Stanisław Jagoda

Komentarze:

Komentator: Michał Borys Palka [2015-05-04 13:36:54]
Czytam tego bloga i czytam, i nacieszyć się nie umiem. Super :-) A tak na marginesie, co by wójt powiedział na ścieżkę pieszo- rolkowo- rowerową wokół zalewu (wiem, poważny projekt i jak się domyślam, brak tytułów prawnych do wszystkich gruntów wokół zalewu). Jednakże, z uwagi na fakt, że wójt ze swoim zespołem wypracował doskonałą umiejętność pozyskiwania przez Gminę środków UE, to może warto spróbować i w tym obszarze "wyrwać" dofinansowanie na takowy projekt. A może są już jakieś plany? Może wspólnie z północnym sąsiadem z Imielina ;-) P.S. A kaj bydzie tyn skaterpark i ta siłownia ? ;-)
Dodaj swój komentarz