Stanisław Jagoda

Stanisław Jagoda

Wójt Gminy Chełm Śląski,

Absolwent Wydziału Górniczego AGH

Wybierz wpis

Moim zdaniem

utworzony

Przestrzeń własna, ale nie ciasna

Od wczoraj jesteśmy właścicielami obiektu oraz atrakcyjnej działki przy ulicy Owocowej 10. Otóż właśnie 28 maja br. podpisałem notarialną umowę na zakup (od dotychczasowego właściciela Euro – Centrum S.A w Katowicach) budynku, w którym mieści się m.in. nasz Gminny Ośrodek Kultury. Oczywiście oznacza to pewne „przemeblowanie” w naszym gminnym budżecie. Jednak skoro bogacimy się, gdyż wzrasta nasz majątek trwały, życzmy sobie takich zmian więcej.

Jednak nie tylko o wzrost majątku trwałego chodzi. Przede wszystkim Chełm Śląski po owocnych (nomen omen, biorąc pod uwagę adres obiektu) negocjacjach ze spółką zyskuje nowoczesną przestrzeń do rozwoju dotychczasowej działalności. I to przestrzeń własną, ale wcale nie ciasną!

Obecny czas, jak wielu zauważa, jest okresem wzmożonej aktywności społecznej. Powstaje szereg inicjatyw i projektów, które niekiedy nie mogą przekształcić się w przedsięwzięcia z jedynego, niby banalnego powodu. Po prostu często brakuje dobrej, przyjaznej inicjatywie siedziby. Dotyczy to także naszej gminy. Teraz, gdy jesteśmy jedynymi gospodarzami obiektu przeszkoda przestaje istnieć. Z nadzieją oczekuję zatem nie tylko zwiększenia bardziej lub jeszcze nie do końca zorganizowanej aktywności obywatelskiej (i nie tylko w zakresie szeroko pojętej kultury i edukacji), ale także biznesowej. Nasz (już nasz!) obiekt jest – choćby z uwagi na świetne usytuowanie, ale przecież olbrzymim walorem jest jego nowoczesna struktura - bardzo korzystnym miejscem dla ludzi przedsiębiorczych. Zainteresowanych zapraszamy do współpracy.

Tymczasem, prawie niezauważalnie za nami chłodny, czy jak chcą niektórzy, wręcz zimny maj, a więc.....
Nadchodzi Dzień Dziecka. Zatem korzystam z okazji aby wszystkim dzieciom przesłać moc życzeń codziennego uśmiechu, nieustającej pogody i radości w każdej chwili. Jesteście nie tylko naszą dumą i nadzieją; przede wszystkim jesteście naszymi najukochańszymi córkami i synami, wnukami i wnuczkami, a nierzadko także prawnukami. Życzenia dedykuję także tym, którym nierzadko już siwizna przykrywa skronie, ale ciągle pozostają dziećmi swoich żyjących rodziców. Życzę im aby jak najdłużej pozostali dziećmi!

Stanisław Jagoda

Komentarze:

Komentator: W.P. [2015-06-05 09:10:08]
Nie wiem czy mieszkańcy zdawali sobie sprawę że eurocentrum nie było budynkiem gminnym? Ciekawa jestem ile trzeba było zapłacić i co to dla nas zmieni... co planuje Pan tam zrobić? Może jakieś ciekawe spektakle i występy albo spotkania autorskie, odpłatne oczywiście.
Komentator: Marta [2015-06-01 12:41:36]
To świetny pomysł z tym zakupem obiektu. Gratuluję. A Dzień Dziecka? Mam już swoje lata i swoje dzieci, ale dla moich rodziców ciągle jestem dzieckiem. Dzisiaj się o tym znowu ( jak co roku) przekonałam. I to zaraz z rana...Było bardzo miło
Dodaj swój komentarz