Stanisław Jagoda

Stanisław Jagoda

Wójt Gminy Chełm Śląski,

Absolwent Wydziału Górniczego AGH

Wybierz wpis

Moim zdaniem

utworzony

4 lipca

Data, którą zatytułowałem ten blog, nie dotyczy (pierwsze, jak mniemam, skojarzenie)  wielkiego święta Stanów Zjednoczonych. Chociaż w jakimś sensie nawiązuje do USA. W jakim?

Otóż - w latach siedemdziesiątych XX wieku to właśnie w Ameryce, a konkretnie w Kalifornii, powstał skatepark (marzec 1976 r.), dzięki któremu ten stan jest uważany za ojczyznę sportu, cechującego się  połączeniem deski do surfingu z wrotkami. Trzeba jednakże dodać, że nieco wcześniej miejsce do skateboarding’u (jazdy na deskorolce) pojawiło się w Australii.

Pozostawiając na boku spór o pierwszeństwo, warto zauważyć, że to właśnie w Kalifornii do dzisiaj odbywają się, jak podają źródła „największe imprezy i mieszkają największe gwiazdy tego sportu”. Ale z jakich powodów piszę o tym dzisiaj ?

Ano z tego, że właśnie w sobotę 4 lipca o godzinie 11,00 na obiekcie GOSiR przy ul. Techników odbędzie się uroczyste otwarcie naszego skateparku, na które  serdecznie zapraszam.

Oczywiście przede wszystkim zapraszam naszą młodzież, której taką atrakcję obiecałem uruchomić.  A ponieważ,  czwartego lipca wypada w sobotę, liczę że wraz z młodzieżą przybędą rodzice. Ale od razu uwaga - nie wszystkich dorosłych zachęcam (ostrożności nigdy dość) do spróbowania „jak to się robi”. Przekonają się Państwo, że zadanie to trudne (choć efektowne bez dwóch zdań)  podczas planowanego na otwarciu parku pokazu mistrzów sportu. 

Wiem jednak, że młodzież sobie na pewno poradzi i nie może doczekać się otwarcia obiektu. Jednak, zwłaszcza debiutantów,  namawiam do ostrożności. Mimo, że Wasze cechy motoryczne, że Wasza zwinność i gibkość są zapewne bez zarzutu, nie szarżujcie. Zwłaszcza na początku przygody; nabierajcie wprawy i umiejętności, jak to się mówi: roztropnie, z głową. Wakacje przed Wami i warto, aby ich słodkiego smaku nie zepsuły otarcia czy zadrapania, a nie daj Boże, zwichnięcia.

Udanego surfowania przez cały okres kanikuły. Oby pogoda dopisała!

A propos wakacji… Już w piątek 26 bm. koniec roku szkolnego. Wprawdzie uczynię to osobiście w szkołach, ale także w tym miejscu chciałem naszej młodzież pogratulować promocji do następnej klasy, do następnych klas… Wszystkim? Wierzę, że tak: jeśli nie w stu procentach to w dziewięćdziesięciu dziewięciu i kilku dziesiątych. Przynajmniej.

Pozwólcie moi kochani, że złożę podziękowania także Waszym nauczycielom za ich codzienną, niełatwą przecież pracę oraz opiekę nad Wami. Gratuluję rodzicom takich wspaniałych ( wszak chełmskich!) pociech. 

Wszystkim życzę wspaniałego wypoczynku. Oczywiście, tradycyjnie już przygotowaliśmy ofertę wakacyjną dla dzieci i młodzieży pozostającej w lipcu i w sierpniu w domu. Szczegóły znajdziecie na plakatach i na naszej stronie internetowej.

Zatem – 4 lipca zapraszam na otwarcie chełmskiego skateparku. Od tego dnia jest do dyspozycji młodzieży. Dorosłym także wstęp nie jest zabroniony.

A wręcz przeciwnie…

Stanisław Jagoda

Komentarze:

Komentator: Michał [2015-06-29 11:34:59]
Spróbuję, a jakże. Kiedyś tam surfowałem na deskorolce, ale nigdy w skateparku. Za mojej młodości jeszcze ich w Polsce chyba nie było. Ale skoro teraz jest w Chełmie, to oczywiście że spróbuję. Niech się dzieje co chce :-)
Dodaj swój komentarz