Stanisław Jagoda

Stanisław Jagoda

Wójt Gminy Chełm Śląski,

Absolwent Wydziału Górniczego AGH

Wybierz wpis

Moim zdaniem

utworzony

Wybraliśmy Parlament

25 października wybraliśmy naszych przedstawicieli do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej. Oddaliśmy swoje głosy do organów przedstawicielskich uczestnicząc w święcie demokracji. Jestem ogromnie usatysfakcjonowany, że jak to zawsze bywa w naszej gminie, głosowaliśmy godnie, w pokoju i z rozwagą. A, także w zgodzie z tradycją, nie odnotowaliśmy nawet najdrobniejszego incydentu, więc mogliśmy uczestniczyć w dobrze przygotowanych wyborach. Za co wszystkim mieszkańcom, którzy spełnili swój obywatelski obowiązek serdecznie dziękuję.

Pozwolą Państwo na ogólną refleksję –  minione wybory do Parlamentu RP to  kolejny krok na drodze umacniania demokracji w naszej Ojczyźnie. Która przynosząc demokrację, przywróciła obchody świat, także tych, które do 1989 roku były jeśli nie zakazane, to przynajmniej niemile widziane. Jednym z ważniejszych jest Narodowe Święto Niepodległości, które przypada 11 listopada.

W Chełmie Śląskim, jak co roku, rozpoczynamy obchody o godz 9.00   Mszą św. za Ojczyznę  w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w doniosłym towarzystwie pocztów sztandarowych. Przy okazji przypominam o wcześniejszym wywieszeniu flag narodowych przed naszymi domami.

Po południu spotykamy się w Gminny Ośrodku Kultury, gdzie radośnie i wspólnie świętować będziemy  Dzień Niepodległości. Jest jednak pewne novum. Otóż do 30 października przyjmowane są zgłoszenia do ogłoszonego przeze mnie konkursu „Najciekawszy strój w barwach biało- czerwonych”. Konkurs dedykowany jest przede wszystkim przedszkolakom, uczniom szkół podstawowych oraz gimnazjum. Podczas uroczystej wieczornicy w dniu 11 listopada poznamy wyróżnionych w konkursie. Z jego regulaminem można zapoznać się na naszej stronie internetowej. Liczę na pomysłowość dzieci i młodzieży oraz… ich opiekunów.  Zapraszam do GOK.

Listopad jest dniem pamięci. Rozpoczyna go Dzień Wszystkich Świętych, podczas którego odwiedzamy groby bliskich zmarłych. Zapewne w skupieniu przeżyjemy ten czas refleksji i zadumania.  Będziemy wspominać tych wszystkich, którzy na kolejnych etapach życia byli naszymi opiekunami, mistrzami, a nierzadko wzorami do naśladowania. Tych, którzy należeli do grona naszych najbliższych, bliskich,  przyjaciół, koleżanek i kolegów, a także tych, których poznaliśmy przelotnie, a mimo tego zapadli w naszą dobrą pamięć. Będziemy wspominać tych wszystkich, których nam dzisiaj po prostu, po ludzku  brakuje.

Jakże często…

Stanisław Jagoda

Komentarze:

Komentator: raz [2015-11-29 17:54:49]
Pięknie promowała młodzież barwy narodowe. Świetny pomysł konkursu!
Komentator: JIM [2015-11-18 08:31:54]
Obserwujemy już skutki wyborów, ciekawa jestem jak będziemy w Chełmie przeprowadzać zmiany dotyczące zmiany wieku dzieci w pierwszych klasach, przecież to zaburzy znowu funkcjonowanie szkół. A tak przy okazji, politycy z Warszawki powinni się uczyć jak się rządzi od naszej gminy.
Dodaj swój komentarz