Stanisław Jagoda

Stanisław Jagoda

Wójt Gminy Chełm Śląski,

Absolwent Wydziału Górniczego AGH

Wybierz wpis

Moim zdaniem

utworzony

Najpiękniejsze w całym roku

Wielkimi krokami zbliżają się  Święta Bożego Narodzenia, jak się uważa – najpiękniejsze w całym roku.

Jednakże początek grudnia to oczywiście także tradycyjna górnicza Barbórka. W ubiegłym tygodniu (4 i 5 bm.) uczestniczyłem w uroczystych akademiach zarówno w Kopalni „Ziemowit” jak i „Piast”, gdzie w imieniu wszystkich mieszkańców Chełmu Śląskiego przekazałem życzenia pomyślności dla załóg kopalń. Skoro pewną część pracowników obu kopalń stanowią mieszkańcy naszej gminy, to zapewne wielu moje życzenia odebrało osobiście. Jednak nie wszyscy uczestniczyli w akademiach. Korzystam więc z okazji i tą drogą składam całej górniczej braci życzenia satysfakcji z pracy, szczęścia rodzinnego oraz, a raczej - przede wszystkim, opieki Waszej Patronki św. Barbary. Szczęść Boże!

Początkiem grudnia każdy z nas nieco częściej ogląda się wstecz, niejako przymierzając się do bilansu mijającego roku. To prawda - zostało jeszcze sporo dni do końca roku i niemało jeszcze można nadrobić, jednak obecnie, nierzadko mimowolnie, podsumowujmy miniony  rok zastanawiając się co się udało, z czego jesteśmy dumni, a z czego mniej?

Oczywiście na całkowity i rzetelny bilans działań w naszej gminie  przyjdzie odpowiedni moment, niemniej  dzisiaj, gdy pisze te słowa nazajutrz po  dniu św. Mikołaja nie sposób nie wymienić dwóch inwestycji dedykowanych  dzieciom i młodzieży.

Myślę tutaj o sztucznym lodowisku, które  w miniona sobotę, 5 grudnia rozpoczęło drugi sezon działalności wprawdzie w nowym miejscu (obiekty GOSiR), ale  z równie atrakcyjną ofertą oraz o skyteparku, który oddaliśmy młodzieży 4 lipca 2015 roku. Ale także – również z myślą o młodzieży przede wszystkim - odkupiliśmy od  Euro Centrum SA. działkę i budynek, w którym znajduje się nasz Gminny Ośrodek Kultury. Któremu, nie mam wątpliwości, do rozwoju nie braknie przestrzeni.

I inicjatyw. Nie tylko dla ludzi młodych ….

Stanisław Jagoda

Komentarze:

Komentator: Sofia [2015-12-16 14:59:59]
Zaintrygowały mnie te kropki na końcu, jakby miał nastąpić ciąg dalszy dobrych informacji. We własnym można więcej a może też lepiej?
Komentator: Borys Palka [2015-12-16 13:04:50]
A mnie martwi, że śniegu nie ma. Z uwagi na to, że Wójt jest skuteczny w wielu obszarach, to może uśmiechnie się do Króla Niebieskiego i załatwi choć na wigilię ten biały puch :-) P.S. A kartka świąteczna jak zwykle super fajna - piękna inwencja Pani Sekretarz :-)
Dodaj swój komentarz