Stanisław Jagoda

Stanisław Jagoda

Wójt Gminy Chełm Śląski,

Absolwent Wydziału Górniczego AGH

Wybierz wpis

Moim zdaniem

utworzony

Łamiąc się opłatkiem

Kolorowe Gitary to zespół, który  w sylwestrowy wieczór rozpocznie swój koncert na placu przed Urzędem Gminy. Wierzę, że licznie (jak każdego roku!) odpowiedzą Państwo na moje zaproszenie i w świetnych nastrojach powitamy wspólnie nowy 2016 rok.

Będzie to nasze szóste już spotkanie sylwestrowo-noworoczne. Tym razem rozpoczniemy pół godziny przed dwudziestą trzecią zabawą taneczną. Ale jakże mogłoby być inaczej w tak niezwykłą noc! Natomiast po północy (a będzie to już pierwszego stycznia), gdy złożymy sobie życzenia noworoczne Kolorowe Gitary znowu pojawią się na scenie, aby zagrać drugą część swojego koncertu. Czy oprócz piosenek Czerwonych Gitar i Trzech Koron usłyszymy równie znakomite przeboje inny zespołów? Ma być i do słuchania i do tańczenia.  Zatem - do zobaczenia 31. grudnia!

Zanim jednak w tanecznym nastroju żegnając  „staruszka” powitamy „młodzieniaszka” (starsi pamiętają zapewne ilustracje odchodzącego starego i przebywającego nowego roku Gwidona Miklaszewskiego publikowane w  „Dzienniku Zachodnim” przed laty) czekają na święta Bożego Narodzenia.

Owszem pamięć, zwłaszcza z dzieciństwa podpowiada, że w dniach świątecznych nie brakuje śniegu, który jest dodatkowym urokiem świąt. Niemniej od pewnego czasu jest inaczej Ale czy pogoda musi mieć wpływ na świąteczny nastrój? 

Nie sądzę, choć oczywiście  żałuję, że i tego roku (najprawdopodobniej) nie będzie śniegu. Jestem wszak przekonany, że wielu z Państwa jest podobnego zdania. Ponieważ najważniejszym jest abyśmy w trakcie Bożego Narodzenia, a więc podczas wigilii oraz  (w tym roku) trzydniowych spotkań z najbliższymi, bliskimi i przyjaciółmi obdarzali się nawzajem ciepłem, dobrem i pogodą ducha. Abyśmy potrafili wyrzucić z pamięci, urazy, niechęci i złości, choćby nie wiadomo jak wydawałyby się dzisiaj zasadne. Abyśmy prawdziwie świętowali!

Nadchodzące Świeta to dni, w  których rodzi się również osobista nadzieja, że to co bolesne, czy choćby tylko nieudane w naszym życiu, zostaje za nami. Gdzieś tam w przeszłości, a zaczynają triumfować wiara, nadzieja i miłość.

Toteż łamiąc się symbolicznie z Państwem opłatkiem, życzę wszystkim mieszkańcom naszej gminy, Państwa Rodzinom oraz  każdemu z osobna dużo zdrowia, radości na co dzień, spokoju, wytrwałości i niepowtarzalnej rodzinnej atmosfery podczas Świąt.

Wesołych Świąt i Do siego Roku! Pomyślnego i pełnego sukcesów!

 Stanisław Jagoda

Komentarze:

Komentator: Marta [2015-12-23 16:26:00]
Piękne życzenia! Dziękuję i również życzę wszystkiego najlepszego na Święta wszystkim. Do zobaczenia w Sylwestra!
Dodaj swój komentarz