Stanisław Jagoda

Stanisław Jagoda

Wójt Gminy Chełm Śląski,

Absolwent Wydziału Górniczego AGH

Wybierz wpis

Moim zdaniem

utworzony

Brawo!

Polska reprezentacja podczas Mistrzostw Europy gra (piszę przed meczem w ćwierćfinałowym z Portugalią) wspaniale. Mamy doskonały i jak sądzę, bardzo przyszłościowy, zespół. Niezależnie od wyniku meczu w ¼ ME możemy być dumni z naszych reprezentantów. Przeżywamy i przeżywaliśmy, i będziemy przeżywać (a myślę także o zbliżających się Igrzyskach Olimpijskich i eliminacjach MŚ ) wspaniałe chwile. Brawo biało- czerwoni! Dziękujemy za już i prosimy o jeszcze!

Kilka dni wcześniej, po zwycięskim meczu z Ukrainą - oczywiście w podwyższonej temperaturze… kibicowania - zakończył się rok szkolny. Jednak nie można powiedzieć, że dzień ten nie został zauważony. Nie było to po prostu możliwe. Wszak uczniowie, w znakomitej większości w znakomitej formie dobiegli do mety, która nazwa się „wakacje”. Zmęczeni, ale szczęśliwi.

Że nie wszyscy na pierwszym miejscu? Że nie wszyscy zmieścili się, jak to mówią dziennikarze sportowi, na „pudle” zwycięzców? Że nie wszystkie świadectwa były wzorowe? Nic to, odpowiedzmy Michałem Wołodyjowskim. Ważniejsze jest wszakże, że nikomu, w co mocno wierzę, nie zabrakło determinacji, aby uzyskać jak najlepsze wyniki. Owszem, na miarę własnych umiejętności i zdolności. Tak jak w sporcie, o czym dzisiaj nikogo, myślę, nie trzeba przekonywać.

Jednak wracając do przysłowiowego ostatniego dzwonka… Przede wszystkim pragnę wszystkim uczniom pogratulować! Jeśli ktoś nie jest w pełni usatysfakcjonowany, głowa do góry. Szansa na poprawę rezultatu (ech, ten narzucający się w atmosferze mistrzostw język komentatorów sportowych) już za ponad dwa miesiące.

Wiem, wiem… Nie ma pośpiechu; wszak dopiero początek wakacji. Jakie będą? W znacznej mierze zależeć to będzie od Was. A także od Waszych rodziców. Od ich inspiracji, planów ale i możliwości (także finansowych) oraz zaufania do Waszej roztropności. Możecie być pewni nikt nie zatroszczy się o Was tak jak oni; nikt nie życzy Wam tak dobrze jak ojcowie i mamy. Dlatego, proszę, cierpliwie wysłuchajcie wszystkich uwag i przestróg, także tych, które wydają się Wam zbyt przesadne. Powiem tak – wiedzą co mówią. Oni również niegdyś mieli swoje wakacje i czasami dawali się uwieść niepowtarzalnej atmosferze  tzw. wakacyjnej wolności. Powiem Wam w zaufaniu, że tak było w każdym pokoleniu, tak będzie i wówczas, gdy Wy będziecie mieli swoje dzieci. Dlatego życząc bardzo udanych wakacji, wierzę, że będą pełne radości i wspaniałych przeżyć. Roztropności, ale i uciechy.

Pozwólcie, że na koniec podziękuję za rzetelnie przepracowany rok szkolny  Waszym nauczycielom i wychowawcom. Pedagodzy naszych chełmskich szkół (zapewne nie tylko) również zasłużyli na wzorowe, a przynajmniej na bardzo dobre świadectwa. Toteż jeszcze raz wszystkim – uśmiechu i pogody w lipcowe oraz sierpniowe dni.

Wracajcie do nas zdrowi, weseli i wypoczęci...

Stanisław Jagoda

Komentarze:

Komentator: arek [2016-07-03 18:35:30]
Piękne wakacje zapowiadają się. A na ME sukces! I to powitanie w kraju naszych! Brawo!!!
Komentator: Adam [2016-07-01 12:14:35]
Bardzo pięknie. Brawo!
Dodaj swój komentarz