Stanisław Jagoda

Stanisław Jagoda

Wójt Gminy Chełm Śląski,

Absolwent Wydziału Górniczego AGH

Wybierz wpis

Moim zdaniem

utworzony

Młodzież ŚDM... w Chełmie

W tym roku wakacje są szczególne. Nie tylko dla naszej młodzieży. Owszem, większość dziewcząt i chłopców jak co roku przebywa nad morzem, w górach lub nad jeziorami, ale sporo wybiera się do Krakowa.

Ojciec święty trzy lata temu w Rio de Janeiro zaprosił młodzież z całego świata do Polski.

Zaproszenie papieża trafiło m.in. do Republiki Czech skąd młodzi pielgrzymi w drodze do Krakowa, przyjęli nasze zaproszenie aby zagościć w chełmskich domach.  I tak grupę czeskiej młodzieży liczącą 150 osób gościliśmy od 20 do 25 lipca br.

Choć czasu na wzajemne poznanie się było niewiele to wizyta ta była  sporym przeżyciem zarówno dla młodych gości z Czech jak i dla naszej społeczności.

Od końca czerwca wiemy jak w najbliższych latach ma wyglądać system oświaty. Chociaż widoczne zmiany nastąpią w przyszłym roku to już teraz musimy poważnie myśleć o ich wprowadzeniu w naszej gminie aby nasze pociechy i ich rodzice najmniej je odczuły.  

Istotna informacja dla mieszkańców Małego Chełmu. Otóż zakończone zostały prace projektowe obwałowania rzeki Przemszy. Od połowy maja mamy prawomocne pozwolenie na budowę. Choć nie wiadomo jeszcze kto będzie inwestorem (trwa proces sądowy) to na jesieni rozpoczną się prace w terenie.

Wszystkim mieszkańcom życzę miłego spędzenia reszty wakacji.

Stanisław Jagoda

Komentarze:

Komentator: mama [2016-08-31 19:59:37]
Jutro Nowy Rok Szkolny. Trzymamy kciuki za naszych milusińskich. Powodzenia!
Komentator: urlopowicz [2016-08-05 10:20:39]
ŚDM były piękne i bardzo dobrze zorganizowane, również na poziomie gmin. Chełmskie rodziny też spisały się na medal. Oświata - no cóż, znowu samorządy mają sobie poradzić. Dostosowanie szkół do nowego systemu nie będzie zapewne łatwe, macie Państwo nad czym myśleć. A odnośnie wałów to chciałoby się powiedzieć "nareszcie"...ale kto rozpocznie te prace jak nie ma inwestora???
Dodaj swój komentarz