Stanisław Jagoda

Stanisław Jagoda

Wójt Gminy Chełm Śląski,

Absolwent Wydziału Górniczego AGH

Wybierz wpis

Moim zdaniem

utworzony

Niech się darzy!

Jaka była tegoroczna Barbara? Pytanie w przeddzień Świąt Bożego Narodzenia jak najbardziej (co się wnet okaże) na miejscu; wszak przysłowia są mądrością narodu. 

Otóż zdania co do minionej Barbary (nieodmiennie obchodzonej 4 grudnia) są różne.

Jedni powiadają, że była po lodzie. I rzeczywiście! Jeszcze przed świtem, po mroźnej nocy z trzeciego na czwartego (kilka kresek poniżej O) nie tylko drzewa i dachy były oszronione.  Jednak już dopołudnia temperatura podniosła się powyżej zera, a szron ustąpił, zaś zmarznięte kałuże odtajały. A więc Barbara była po wodzie, twierdzą ci, którzy albo późno wstają, albo niewcześnie wychodzą z domów.

Najważniejsze jest wszakże to, abyśmy Święta Bożego Narodzenia przeżywali w atmosferze miłości i nadziei. Tego Państwu życzę z całego serca. Życzę żeby wokół nas ustały spory i te istotne, i te błahe. Żeby nikt z nas nie doznał samotności czy niechęci. Żebyśmy łamiąc się opłatkiem życzyli sobie z uśmiechem i szczerze, aby nie zabrakło nikomu radości, rodzinnego ciepła, wzajemnej wyrozumiałości i pogody ducha.

Życzmy sobie, zdrowia i pomyślności i żebyśmy nie tylko podczas Świąt byli ze sobą szczęśliwi. Abyśmy naprawdę czuli, że pięknie, że siebie mamy. Że jesteśmy razem tak blisko jak blisko może być tylko rodzina. Niech nam się wszystkim darzy!

Wesołych Świat!

Tych z Państwa, którzy nie mają jeszcze zagospodarowanego wieczoru sylwestrowego zapraszam na powitanie Nowego Roku przed budynek Urzędu Gminy.

Początek imprezy o 22.30.

Stanisław Jagoda

Komentarze:

Komentator: JK [2017-01-01 11:13:01]
Do siego Roku! Aby był lepszy, a na pewno nie gorszy!!!
Komentator: A i R [2016-12-28 09:09:54]
I już po świętach ale jeszcze atmosfera w domach pozostała. Przed nami sylwester, kolęda, Trzech Króli i koncert orkiestry (jakoś nic nie słychać kiedy) więc ciągle świętujemy. Fajny nastrój sprawia oświetlenie ulicy Śląskiej - dyskretne, w kolorach gminy (nie wiem czy był taki zamiar?). Dziękujemy za życzenia i zaproszenie:)
Komentator: Adam(solenizant) [2016-12-24 11:23:37]
Wyglądam przez okno i między drzewami miga gdzieniegdzie śnieg. Więc Barbara się sprawdziła? Jak kto woli. Ale najważniejsze - Błogosławionych Świąt! Bóg się rodzi moc truchleje!
Dodaj swój komentarz