Stanisław Jagoda

Stanisław Jagoda

Wójt Gminy Chełm Śląski,

Absolwent Wydziału Górniczego AGH

Wybierz wpis

Moim zdaniem

utworzony

Melancholijnie, ale i z szacunkiem

Ktoś może odczuwać melancholię bo wakacje dobiegły końca, ale przecież nie są to ostatnie, zwracam się do młodzieży, wakacje w Waszym życiu. Do kolejnych jedyne… dziesięć miesięcy. Tymczasem cieszymy się, tym razem mówię w imieniu dorosłych, że wróciliście do nas uśmiechnięci i wypoczęci, gdyż stęskniliśmy za codziennym gwarem i radością jakie nam dajecie. Zaś teraz rozpoczynacie nowy rok szkolny, w którym życzę Wam samych sukcesów i satysfakcji. Wam, Waszym nauczycielom i wychowawcom. Reforma systemu oświaty to nowe wyzwanie. Choć było trochę perturbacji, jak zawsze, daliśmy radę. 

Jak co roku koniec wakacji to również  gminne imprezy cykliczne, podczas których jest sporo zabawy, ale i nie brakuje głębszych refleksji. Najpierw w ramach  XXI Dni Chełmu Śląskiego, odbył się Festyn Rodzinny  który należał (jak słyszałem wielokrotnie), do tych  udanych. Natomiast  w minioną niedzielę odbyły się Dożynki Gminne w Kopciowicach. I chociaż pogoda nie bardzo dopisała, nikt nie narzekał, a wręcz przeciwnie. Ów sierpniowo-wrześniowy cykl chełmskich  spotkań poniekąd domyka tradycyjny Bieg Trzeźwości, który od lat cieszy się dużą popularnością. Zapewne nie inaczej będzie w tym roku. Proszę zatem o zapoznanie się z programem imprezy na stronie internetowej gminy, gdyż do 9 września (zapisy do godz. 9,00) nie zostało zbyt dużo czasu. Wysiłek biegowy wymaga specjalistycznego  przygotowania, o czym zapewne pamięta każdy uczestnik. Jednakże na wszelki wypadek przypominam…

Szczycimy się (jak najbardziej słusznie) naszymi cyklicznymi imprezami, których byliśmy czy to inicjatorami,  twórcami czy współtwórcami, a przynajmniej uczestnikami. Można rzec, że powstały niejako na naszych oczach. Wszak ich historia pisze się w odrodzonym (w 1995 roku) samorządnym Chełmie Śląskim. Niekiedy wydaje się, że zarówno Dni Chełmu, czy Gminne Dożynki lub Bieg Trzeźwości były (jak gdyby) od zawsze. To prawda, ale…

 Warto wszakże pamiętać, że historia naszej małej ojczyzny jest znakomicie dłuższa. Choćby dotycząca ochotniczej straży pożarnej. Otóż 6 sierpnia minęło 130 lat od powstania w Chełmie (wówczas) Wielkim, Ochotniczej Straży Pożarnej, zaś sam jubileusz obchodzić będziemy 9 września br. Nie muszę  zapewne zachęcać  mieszkańców do zapoznawania się z podziwu godnymi dokonaniami druhów strażaków, ale jako gospodarz gminy, która od początku poniekąd nowego istnienia (1995 r) mocno wspiera naszą OSP, przypominam o tym szczególnym jubileuszu.

Jest wiele powodów do świętowania. Rolę strażaków trudno przecenić. Dowodzą tego chociażby codziennie komunikaty i informacje medialne. Strażacy są zawsze tam (i w porę!), gdzie są potrzebni i niezbędni.

Oczywiście życzmy strażakom oraz sobie samym jak najmniej akcji. Najlepiej, żeby ich w ogóle nie było. I tego – pamiętając, że chełmska OSP  jest w każdej chwili gotowa do pomocy – winszujmy im z okazji pięknej rocznicy.

Powodzenia i należnego szacunku druhowie strażacy!

Stanisław Jagoda

Komentarze:

Komentator: gość [2017-10-08 18:52:01]
Gównie strażacy OSP. ponad 70% wszystkich interwencji w naszym kraju obsługują strażacy OSP :)
Komentator: E.P. [2017-10-06 13:46:00]
U nas wszystko jest - OSP też - tak jakby to było oczywiste a wcale nie jest. W wielu miejscowościach rozdmuchają nawet małej wagi sprawy, a u nas nawet wielkie inwestycje czy wybitną działalność traktuje się ...skromnie. Ale Strażakom DZIĘKUJEMY!
Komentator: Gość 123 [2017-10-04 05:02:39]
Piękny jubileusz! Szczere gratulacje! Chłopaki naprawdę ciężko pracują żeby było bezpiecznie, spieszą z pomoc o każdej porze dnia i nocy, tylko ciekawi mnie kiedy zaczną korzystać z nowego wozu? Taki sprzęt na pewno jest potrzebny w gminie i powiecie. Z niecierpliwością czekam aż zobaczę go w pełni wyposażonego!
Komentator: Ela [2017-09-25 17:02:45]
Tego roku strażacy , także OSP, mają w całym kraju moc pracy. Niezwykle pożytecznej, a bardzo często niezbędnej. Wielki szacunek!
Dodaj swój komentarz