Stanisław Jagoda

Stanisław Jagoda

Wójt Gminy Chełm Śląski,

Absolwent Wydziału Górniczego AGH

Wybierz wpis

Moim zdaniem

utworzony

Koniec wakacji? Jeszcze trochę…

Powoli –  wiem, że wielu młodych westchnie w tym miejscu „niestety” – wakacje dobiegają końca. Ale pozostało jeszcze kilka dni, które na pewno przeminą w miłym nastroju. Wszak już jutro rozpoczną się  XX II Dni Chełmu Śląskiego. W sobotę 25 sierpnia na terenie GOSiR odbędzie się  Festyn Rodzinny (wystąpi m. in. popularny zespół ENEJ) a w niedzielę 2 września przy SP-1 w Kopciowicach, Dożynki.

 Nie wszyscy jednak przez cały okres kanikuły, mogli pozwolić sobie na wypoczynek. Nic w tym niezwykłego; tak jest co roku. Toteż nasz urząd pracował intensywnie. W szkołach  trwają prace remontowe, które zostaną zakończone przed nowym rokiem szkolnym.  Zakończyła się budowa części ulicy Jesiennej, rozstrzygnięto przetargi na modernizację ulic Zagłoby i Skalnej.  Prace ruszą niebawem i jak to w takich przypadkach bywa, spowodują pewne utrudnienia w ruchu. Ale niestety nie da się tego uniknąć. Warto zaznaczyć, że na zadania te otrzymaliśmy dofinansowanie z metropolitalnego funduszu solidarności.

 Zakończenie tych inwestycji przewidujemy  na koniec października br. Natomiast  do końca września zrealizujemy także trzy mniejsze zadania na drogach. Wykonane zostaną nakładki asfaltowe na części ul. Jasnej, na łączniku od ul. Chełmskiej do ul. Wiosennej oraz nowy dojazd do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej i Biblioteki. W ostatnim czasie ze środków unijnych otrzymaliśmy dofinansowanie na termomodernizację budynku Szkoły Podstawowej nr 1. Zakończenie tej inwestycji planowane jest na koniec sierpnia 2019 roku.

Niestety nie udało się do końca wakacji dobudować w tej szkole nowej klatki schodowej z obiecaną przeze mnie windą. Nie z naszej winy; do zadania jesteśmy przygotowani  od połowy maja br., jednak  w ogłoszonym przetargu nie  pojawiła się żadna oferta. Oczywiście ciągle bardzo Intensywnie poszukujemy potencjalnego wykonawcy. Wierzę, że wkrótce uda się go znaleźć.

W wielu miejscach w kraju trwają obchody 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Także u nas. Na początku wakacji otrzymali Państwo jubileuszową publikację. Jeszcze w pierwszej dekadzie września uruchomimy jubileuszową stronę internetową (www.100latchelmusl.pl). Jestem ciekawy Państwa opinii; internet stwarza możliwość prowadzenia bieżącej dyskusji. Liczę na nią i zapraszam do dzielenia się osobistymi refleksjami, ale także (zapewne zachowanymi w naszych rodzinach), wspomnieniami. Nie tylko z czasów, gdy blisko przed 100 laty Państwo Polskie wróciło do Chełmu i Kopciowic; nie tylko z późniejszych (np. z czasów II wojny światowej), ale i bardziej współczesnych. A więc powojennych, gdy odzyskaliśmy quasi samodzielność, a potem ją utraciliśmy. Aby wreszcie, w ponownie odzyskanej przez Polskę niepodległości (przed bez mała ćwierćwieczem), Chełm Śląski mógł stać się samorządną i samodzielną gminą. Mamy pasjonującą historię.

Kończąc  z całego serca życzę wszystkim uczniom, nauczycielom i wychowawcom niezwykle udanego nowego roku szkolnego 2018/2019.

Stanisław Jagoda 

PS.

Nie tylko wakacje, ale także czteroletnia kadencja obecnego samorządu, dobiegają końca. 21 października br. pójdziemy do wyborów. Korzystając z okazji informuję, że podjąłem decyzję o kandydowaniu na wójta gminy. Z początkiem września  zapraszam na moją stronę internetową www.stanislawjagoda.pl.

Komentarze:

Komentator: Anna [2018-09-30 11:05:01]
Zgaszam się z Romanem. Pięknie. Ciekawe jak w będziemy w Chełmie świętować 11 listopada ? Ktoś wie?
Komentator: Roman [2018-09-29 15:20:38]
Piękne jest to nasze chełmskie wydawnictwo z okazji 100 lecia odzyskania niepodległości. Zwłaszcza ciekawa jest część historyczna dotycząca naszego pogranicza. Czy będzie książka w bibliotekach szkolnych chełmskich szkół?
Komentator: Marta [2018-09-27 17:18:55]
Mamy zatem korzyść z przynależenia do metropolii śląsko- dąbrowskiej. Miejmy nadzieję, że nie ostatnią.
Dodaj swój komentarz