Stanisław Jagoda

Stanisław Jagoda

Wójt Gminy Chełm Śląski,

Absolwent Wydziału Górniczego AGH

Wybierz wpis

Moim zdaniem

utworzony

Idźmy na wybory

W najbliższą niedzielę (21 bm.) odbędą się w całym kraju wybory samorządowe. W Chełmie Śląskim wybierzemy 15 radnych Rady Gminy, wójta a także radnych do Rady Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego oraz Sejmiku Województwa Śląskiego.

Pamiętajmy udając się na głosowanie, żeby zabrać ze sobą dowody tożsamości. I inne, gdy wymaga tego ordynacja np. przy dopisaniu się na listę wyborców, zaświadczenia. Zdarzają się tak wyjątkowe przypadki.

W  lokalach wyborczych otrzymamy od Komisji 4 karty do głosowania. Głosowanie jest oczywiście tajne. Aby nasz głos był ważny: uwaga, uwaga – na każdej karcie należy postawić w kratce przed nazwiskiem tylko jednego kandydata znak X  (co najmniej dwie linie przecinające się w obrębie kratki). Dlatego apeluję o uwagę.

Dzień wyborów do organów przedstawicielskich przyjęło nazywać się świętem demokracji. Jak najbardziej słusznie. Także 21 października br. o kształcie władz samorządowych naszej gminy,  powiatu i województwa zadecydują bezpośrednio mieszkańcy Chełmu Śląskiego. Dlatego tak ważna jest frekwencja wyborcza. Im więcej głosów oddamy, tym mocniejszy jest mandat naszych przedstawicieli. Wszyscy bardzo pragniemy, aby frekwencja była jak najwyższa. Ale ta zależy wyłącznie od nas, od wyborców.

Przypomnę, że lokale wyborcze będą otwarte w niedzielę od godziny 7,00 do 21,00. Urząd naszej Gminy zadbał, aby zarówno przygotowanie do wyborów jak i sam ich przebieg były zgodne z wytycznymi Państwowej Komisji Wyborczej. Zgodne z prawem.

Jestem przekonany, że proces wyborów przebiegnie w Chełmie Śląskim w spokoju i rozwadze. Już wielokrotnie pokazaliśmy w przeszłości, że potrafimy korzystać z naszych obywatelskich uprawnień i obowiązków.

 Jestem przekonany, że nie inaczej będzie w najbliższą niedzielę.

21 października idźmy na wybory!

Stanisław Jagoda

Komentarze:

Dodaj swój komentarz