Stanisław Jagoda

Stanisław Jagoda

Wójt Gminy Chełm Śląski,

Absolwent Wydziału Górniczego AGH

Wybierz wpis

Moim zdaniem

utworzony

Z najlepszą wolą, dla dobra wspólnego

Każda rozpoczynająca się kadencja samorządu terytorialnego to  kolejne wyzwania. Tym razem przed nowo wybranymi władzami pięć lat (do 20018 roku – cztery) działalności i wszyscy życzmy sobie, żeby był to okres twórczej współpracy. Tego oczekują od nas mieszkańcy Chełmy Śląskiego. Jestem przekonany, że ich nie zawiedziemy.

Wiedzą Państwo, że zawsze byłem (i  nadal pozostaję) zwolennikiem kontynuacji dobrych działań i poprawianiu tego, co w przeszłości nie zawsze było możliwe do zrealizowania w pełni; z różnych przyczyn, także obiektywnych. Zaś rozsądne zarządzanie gminą to osiąganie kolejnego etapu rozwoju przy równoczesnym nadrabianiu ewentualnych zaległości. I poprawie tego czego nie udało się dotąd osiągnąć w stu procentach. Wierzę, że tak będzie również w tej kadencji naszego samorządu.

Przyznam, że już podczas pierwszych sesji nowej Rady Gminy Chełmu Śląskiego (20 i 28 listopada), odniosłem  wrażenie, że większość radnych jest podobnego zdania. A, że wszyscy ślubowaliśmy działać dla dobra naszej gminy, nie mam wątpliwości że dotrzymany słowa. Zapewne będą występować różnice zdań, lecz to normalne w stosunkach międzyludzkich. Jednakże istotą współdziałania jest wypracowywanie wspólnego stanowiska. Niekiedy jest to proces żmudny, ale o efekcie zadecydować musi merytoryka. Czyli argumenty. Po roztropnym rozważeniu wszystkich „za” i „przeciw”.  Jak do tej pory.

Stanisław Jagoda

Komentarze:

Komentator: A.B. [2018-12-07 10:28:24]
Oglądałam relacje z sesji. Wielu radnych znam osobiście. Liczę,że poważnie podejdą do pełnienia tej funkcji i nie będą się kierować swoimi ambicjami ale stwarzaniem warunków dla rozwoju Gminy. Nowi Radni powinni też szybko posiąść niezbędną wiedzę z zakresu samorządu terytorialnego. Cieszę się, że wójt w " rozsądnym zarządzaniu " planuje też nadrabianie zaległości i "poprawę" bo to świadczy o tym, że nie patrzy na zarządzanie przez różowe okulary. Życzę powodzenia!
Dodaj swój komentarz