Stanisław Jagoda

Stanisław Jagoda

Wójt Gminy Chełm Śląski,

Absolwent Wydziału Górniczego AGH

Wybierz wpis

Moim zdaniem

utworzony

Bawcie się dobrze

Przed nami wyczekiwane zarówno przez dzieci, jak i rodziców ferie zimowe. W tym roku wypadły dość późno i w szkołach rozpoczął się już drugi semestr. Zniknął też niestety piękny śnieg. Ja jednak wierzę, że będzie to czas fantastycznej zabawy, spotkań rodzinnych oraz okazja do przeżycia wielu przygód.

Ferie zimowe są doskonałą okazją do zorganizowania ciekawych wycieczek, po bliższej i dalszej okolicy np. środkami komunikacji publicznej, co w dobie powszechnego przemieszczania się wyłącznie samochodami, może być dodatkową atrakcją dla dzieci. Przypominam, że w Metropolii Śląsko – Zagłębiowskiej dzieci i młodzież do lat 16, mogą korzystać z bezpłatnej komunikacji autobusowej. Z bezpłatnych przejazdów, można w czasie ferii korzystać także, podróżując Kolejami Śląskimi.

Mam nadzieję, że wśród licznych zajęć nie zabraknie planów na aktywne spędzenie czasu. Na narciarzy czekają pokryte śniegiem stoki w górach a na chętnych do jazdy na łyżwach nasze sztuczne lodowisko przy GOSiR (ul. Techników 4). Podczas ferii wstęp dla dzieci  i młodzieży jest bezpłatny. Można tam skorzystać z wypożyczalni łyżew i opieki instruktorskiej.

Ferie zimowe to także idealny czas na rozwój kreatywności całej rodziny. Polecam zajęcia  w Gminnym Domu Kultury (ul. Owocowa 4), które być może odkryją w uczestnikach nowe pasje?

Liczę, że w ciągu tych dwóch tygodni nie zabraknie czasu na czytanie dobrych książek, oglądanie ciekawych filmów albo rodzinne gotowanie?

Wszystkim dzieciom i młodzieży życzę dobrego wypoczynku, nabrania sił do dalszej nauki   i motywacji do zdobywania jeszcze lepszych wyników w drugim semestrze.

Dyrektorom, Wychowawcom, Nauczycielom, a także Pracownikom obsługi również życzę miłego wypoczynku.

Niech to będą bezpieczne, piękne i niezapomniane ferie!

Stanisław Jagoda

Komentarze:

Komentator: Marta [2019-02-25 16:30:26]
Bardzo udane ferie. Kilka dni urlopu spędziliśmy z dziećmi w Beskidzie Niskim (po stronie polskiej, bo po słowackiej jak wiadomo euro :-)). W górach śnieg. A w Iwoniczu-Zdroju pyszna kawa, za dla młodych czekolada na gorąco. Być może powtórzymy wypad w lecie. Warto!
Komentator: A.P. [2019-02-13 08:03:22]
Ferie to piękna sprawa i powinni je mieć też dorośli :) Też bym urządziła rodzinne spotkanie, obejrzała film albo odkrywała nowe pasje - obiecuję! Póki co niech cieszą się dzieci i rodzice a nauczyciele niech rozkoszują się ciszą:)
Dodaj swój komentarz