Stanisław Jagoda

Stanisław Jagoda

Wójt Gminy Chełm Śląski,

Absolwent Wydziału Górniczego AGH

Wybierz wpis

Moim zdaniem

utworzony

Ostatni w tym roku szkolnym...

Tak, tak. To jest pewne. Już 19 czerwca br. w gminnych placówkach oświatowych (identycznie jak w całym kraju) zabrzmi ostatni w roku szkolnym 2018/2019 dzwonek. Zatem...?

To oczywiste! Rozpoczynają się wakacje. Nadchodzi upragniony czas dla dzieci i młodzieży. Po dziesięciu miesiącach ciężkiej pracy wreszcie laba i beztroski odpoczynek. Jakże zasłużony, trzeba dodać. Gratuluję wszystkim uczennicom i uczniom ocen na  świadectwach (w przyszłym roku będą jeszcze lepsze!) oraz życzę beztroskiego, ale bezpiecznego (uważajcie na siebie) wypoczynku. Wracajcie z wakacji opaleni, uśmiechnięci i szczęśliwi. Udanej, bardzo udanej, kanikuły.

Tymczasem w naszej gminie czekają nas kolejne zadania. Wykorzystując letnią przerwę w funkcjonowaniu oświatowych placówek przeprowadzimy (wspomniane przeze mnie w ostatnim wpisie) inwestycje w Szkole Podstawowej nr 1.

A ponadto w Przedszkolu nr 1 rozpocznie się doprawdy “gorący okres”. I to bynajmniej nie tylko z powodu letnich upałów.

Otóż  wymienimy kotłownię elektryczną na gazową (czyli droższą na tańszą), oraz rozpoczniemy termomodernizację budynku przedszkola wraz z wymianą starych okien na nowe. O pracach rodzice zostali poinformowani odpowiednio wcześniej. Wiedzą, że w lipcu przedszkole nie będzie czynne, gdyż nie będzie można przygotowywać posiłków dla dzieci. Ponieważ prace termomodernizacyjne prowadzone będą jeszcze w sierpniu, zwracam się z prośbą do rodziców, aby - o ile to możliwe - nie wysyłali w tym czasie dzieci do przedszkola. Dziękuję za zrozumienie.

Na termomodernizację obiektów użyteczności publicznej pozyskaliśmy 1 mlm złotych z Funduszu Solidarności Metropolii Górnośląsko-Zagłębiowskiej. Oprócz przedszkola termomodernizacja zostanie  wykonana  także w budynku SP ZOZ (ale już po wakacjach).

W czerwcu br. z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich uzyskaliśmy 514 tys. zł na dofinansowanie inwestycji infrastrukturalnych. Dzięki tym środkom zmodernizujemy część ulicy Wieniawskiego,  konkretnie odcinek pomiędzy ulicami Stacyjną a Odrodzenia. Przebudowę rozpoczniemy bezzwłocznie po rozstrzygnięciu procedury przetargowej, czyli po wyłonieniu wykonawcy tego zadania. Procedura aktualnie trwa.

Dzieciom i młodzieży jeszcze raz życzę wyjątkowo udanych wakacji, zaś dorosłym wybierającym się na urlopy spokojnego wypoczynku i radosnych nastrojów.

Pogody i uśmiechu!

Stanisław Jagoda

Komentarze:

Komentator: Marta [2019-07-22 13:52:56]
Witam. W zeszłym tygodniu pogada ładna (dla nas), a Bieszczady super. Jutro opuszczamy Wetlinę. Po drodze Cisna i do domu. Ciekawe co w Chełmie się zmieniło przez dwa tygodnie? Niby się wie z kontaktów tel., ale nie ma jak zobaczyć na własne oczy :-). Do zobaczenia
Komentator: jan [2019-07-17 11:06:49]
W Niechorzu nie pada, ale trochę za zimno ( 18 stopni). Temperatura wody o 1 stopień niższa. Bawimy się nieźle ;-), ale przydałoby się więcej ciepła.
Komentator: Basia [2019-06-28 10:03:25]
Pozdrawiamy wszystkich znad Bałtyku. Kupa uciech!
Komentator: Aga [2019-06-23 17:07:12]
Właśnie pakujemy plecaki i jutro raniutko na Mazury. Pa!
Dodaj swój komentarz