Stanisław Jagoda

Stanisław Jagoda

Wójt Gminy Chełm Śląski,

Absolwent Wydziału Górniczego AGH

Wybierz wpis

Moim zdaniem

utworzony

Satysfakcji!

Zapewne pamiętacie– oczywiście zwracam się do naszej młodzieży – jak tuż przed wakacjami życzyłem Wam wspaniałego letniego wypoczynku. Beztroskiego i bezpiecznego. Jednak nie tylko tego. Wyraziłem równocześnie nadzieję, że w nowym roku szkolnym uzyskacie jeszcze lepsze oceny niż w minionym. Skoro pierwsza część moich życzeń spełniła się  (wszak nie tylko pogoda dopisała), wierzę, że nie inaczej będzie i z drugą częścią życzeń. Zwłaszcza, że w swoich placówkach zastaniecie znacznie lepsze warunki do nauki.

Jednak zanim zabrzmi pierwszy dzwonek  w ostatnim dniu sierpnia pozostaniemy ciągle w atmosferze wakacyjnej. A to dzięki  kolejnym „Dniom Chełmu Śląskiego”! Jak co roku o tej porze, już od 23 lat (sic!) atrakcji nie zabraknie. Zarówno dla dzieci i młodzieży jak i dla tych, którzy przez całe życie pozostają młodzi duchem. Słowem: dla wszystkich. Zaczynamy w sobotę o 16,00.  Do zobaczenia podczas wspólnej zabawy. Serdecznie zapraszam.

Koniec wakacji zgodnie z naszą tradycją oznacza zakończenie remontów i inwestycji w chełmskich placówkach oświaty. W tym roku były to bardzo poważne zadania. W terminie zakończyliśmy termomodernizację budynków Szkoły Podstawowej nr 1 (docieplenie, nowa instalacja c.o.) i Gminnego Przedszkola nr 1. Ponadto w przedszkolu zainstalowano nowe okna, zaś w miejsce kuchni elektrycznej powstała kuchnia gazowa. 

Istotne remonty przeprowadzono także  w SP-2 (remont dachu, wymiana rynien, wymiana części drzwi).

Zapewne Państwo już zauważyli, że obok arboretum trwają prace przy budowie nowego placu zabaw. Jest to, powiedzmy zadanie ponadplanowe.  Ów nowy plac jest efektem współpracy z Polską Grupą Górniczą. Zakończenie prac nastąpi do połowy września.
 A propos remontu SP nr 1. Trwają jeszcze prace związane z dobudową windy. Finał przewidujemy w listopadzie.

 I już zupełnie na koniec. Trwa, zapowiedziana przeze mnie przed wakacjami, modernizacja ulicy Wieniawskiego. Od skrzyżowania z ulicą Stacyjną do skrzyżowania z ul. Odrodzenia.  28 sierpnia br. została wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu. Jednakże czasowe utrudnienia są konieczne, aby inwestycję współfinasowaną z  Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich zrealizować w terminie.

Nie ukrywam satysfakcji, że z wszystkimi pracami zaplanowanymi na okres wakacji  zdążyliśmy na czas. Satysfakcji w nowym roku szkolnym życzę także uczniom i nauczycielom naszych szkół.

Zaś rodzicom radości z pociech…

Stanisław Jagoda

Komentarze:

Komentator: k-2 [2019-10-24 14:05:00]
Ania napisała o pięknych kolorach zaczynającej się jesieni. Tak jest od ponad trzech tygodni. I oby było jak najdłużej
Komentator: ania [2019-09-25 10:03:08]
Pięknymi barwami zaczęła się jesień. Oby nie zawiodła do końca.
Komentator: A.B. [2019-09-05 09:22:13]
Kolejne duże inwestycje w chełmskich obiektach szkolnych rzeczywiście robią wrażenie. Dzieci w naszej Gminie maja naprawdę dobre warunki do nauki, życzę im, żeby właściwie je wykorzystały. A droga też fajnie ,że będzie. Polecam ją na spacery :)
Komentator: tim [2019-08-31 17:42:46]
Aż się wierzyć nie chce, że to już laby. Ale za dziesięć miesięcy... Znów będą wakacje!
Dodaj swój komentarz