Stanisław Jagoda

Stanisław Jagoda

Wójt Gminy Chełm Śląski,

Absolwent Wydziału Górniczego AGH

Wybierz wpis

Moim zdaniem

utworzony

Odmrażanie, czyli powrót

Bardzo tęsknimy za normalnością!

Nic dziwnego, że każda lepsza niż poprzednia (np. z minionych dni) informacja,a właściwie raport z tzw. frontu walki z koronawirusem napawa optymizmem. A nade wszystko nadzieją. Może to początek końca tych “nienormalnych” czasów? Niestety, kolejne wiadomości jak chociażby o ogniskach zakażeń w niektórych miastach Śląska wskazują, że powrót do normalności nie będzie ani taki krótki, ani taki łatwy.

Oczywiście nie załamujemy rąk.

Przeciwdziałamy jak możemy i ostrożnie rozpoczynamy drogę powrotu.

Przede wszystkim  poprzez kontynuację, mimo trudnych warunków, naszych zadań. Dotyczy to zarówno Urzędu Gminy (trwają procedury przetargowe na termomodernizację bydynków szkolnych przy ul.Śląskiej i ul. Kolberga oraz na wymianę źródła ciepła w budynku G.O.K; w najbliższych dniach mieszkańcy będą mogli  załatwić osobiście większość swoich spraw w Urzędzie Gminy).

Od 25 maja br. w dopuszczonym przez ministerstwo i Sanepid zakresie działają placówki oświatowe i biblioteka publiczna. W tym tygodniu zostaną otwarte (z wymaganymi obostrzeniami) obiekty sportowe i place zabaw. Są to pierwsze, zauważalne kroki na naszej gminnej drodze do normalności.

Wierzę, że po nich nastąpią kolejne.

Stanisław Jagoda

P.S.

“Nienormalność“ dotknęła nas wszystkich. Szczególnie jednak naszych najmłodszych. Toteż w dniu ich Święta wszystkim dzieciom (tym najmłodszym, trochę starszym i w kwiecie wieku) życzę uśmiechu na codzień, nieustającej pogody i radości oraz szybkiego powrotu do normalnego  funkcjonowania.

Komentarze:

Komentator: Marta [2020-06-02 19:17:54]
Sporo memów w Internecie na temat efektów zdalnego nauczania. Mam nadzieję, że to tylko złośliwości. Bo przecież jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma. A młodzież w Chełmie cudowna, więc i w czasach koronawirusa daje sobie radę. A propos Internetu. Fajnie, że p. wójt dowcipnie( i z talentem, wow!) odpowiedział na wezwanie starosty Bednorza w akcji #hot16challenge2. To się ogląda!
Komentator: Ada [2020-06-01 22:48:29]
Dzień Dziecka to jeden z najbardziej radosnych dni w roku. Wspaniałych wrażeń nie tylko w tym dniu, ale w każdym następnym. Życzę tego wszystkim dzieciom, także tym, które już nieco … dorosły.
Dodaj swój komentarz