Stanisław Jagoda

Stanisław Jagoda

Wójt Gminy Chełm Śląski,

Absolwent Wydziału Górniczego AGH

Wybierz wpis

Moim zdaniem

utworzony

Ostrożności nigdy dosyć

Żegnając miniony rok szkolny zapewne wielu z nas żyło nadzieją, że powakacyjny powrót do szkół nie będzie problematyczny. Że, jak zwykle, z początkiem września nasze pociechy powrócą do wyremontowanych, odnowionych i odświeżonych placówek wypoczęte, uśmiechnięte i gotowe do podjęcia nowych wyzwań. Oczywiście edukacyjnych, gdyż te z dniem 1 września stają się najważniejsze. Zarówno dla dzieci i młodzieży jak i dla grona pedagogicznego. A także dla rodziców.

Tymczasem sytuacja jest nadzwyczajna.  COVID – 19 nie ustał. Jak codziennie dowiadujemy się z doniesień Ministerstwa Zdrowia sytuacja epidemiologiczna w kraju nie tylko nie poprawia się, ale, niestety, pogarsza. Owszem, w naszej Gminie jest znacznie lepiej niż w innych miejscowościach, lecz nikt nie potrafi przewidzieć jak będzie w kolejnych dniach i miesiącach. Dlatego i my z pewnym niepokojem spoglądamy w przyszłość. 

Zgodnie z wymogami reżimu sanitarnego przygotowaliśmy zasady funkcjonowania pomieszczeń szkolnych, tak aby m.in. zasada dystansu między uczniami była zachowywana.  Zaopatrzyliśmy nasze placówki w środki dezynfekujące. Nie tylko dla uczniów i grona pedagogicznego, ale także do systematycznego odkażania sprzętu znajdującego się na wyposażeniu jednostek. W każdej placówce zainstalowaliśmy kamery termowizyjne do mierzenia temperatury ciała.  O wszystkich zasadach funkcjonowania szkoły w nowych warunkach zostaną poinformowani uczniowie  w pierwszym dniu roku szkolnego.

Pozostając przy temacie szkół… Zapewne Państwo zauważyli, że z lekkim poślizgiem kończymy termomodernizację budynków  Szkoły Podstawowej nr 2 (ul. Śląska i Kolberga). W budynkach zostały wymienione okna i drzwi. Kończymy odnawianie elewacji.Inwestycja współfinansowana jest z Funduszu Solidarności Metropoli Górnośląsko-Zagłębiowskiej.

W czwartek ( 27 bm.) Rada Gminy  podjęła uchwałę o uruchomieniu „Bonu żłobkowego” dla rodziców najmłodszych naszych pociech.  Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami opracowujemy program uruchomienia żłobka w Chełmie Śląskim (COVID-19 niestety opóźnia prace), ale na razie rodzice z naszej Gminy korzystający ze żłobków w innych miejscowościach będą mogli  ubiegać się o tę nową formę pomocy.

Pozwolą Państwo, że na koniec w związku z rozpoczynającym się rokiem szkolnym złożę wszystkim dzieciom i młodzieży  życzenia bardzo dobrych i dobrych ocen w całym roku. Życzę również zdrowia, uśmiechu i satysfakcji z osiągnięć.  Dużo zdrowia i satysfakcji z pracy życzę wszystkim pedagogom i pracownikom oświaty, a dyrekcjom wzorowego prowadzenia placówek  w tym niełatwym okresie.

Powodzenia!

Stanisław Jagoda

Komentarze:

Komentator: ALA [2020-09-03 12:17:34]
z Bonu żłobkowego skorzystają mieszkańcy, którzy w PIT określili, że zamieszkują w Chełmie (nie muszą tu być zameldowani), dobrze, bo podatki tych osób maja trafić do gminy, gdzie korzystają z dofinansowań! Odnowione tynki na szkołach super!
Komentator: ania [2020-08-31 23:03:10]
Zdrowego, dobrego roku szkolnego dla wszystkich naszych dzieci!
Dodaj swój komentarz