Stanisław Jagoda

Stanisław Jagoda

Wójt Gminy Chełm Śląski,

Absolwent Wydziału Górniczego AGH

Wybierz wpis

Moim zdaniem

utworzony

Jak co roku o tej porze, ale…

Nie zacząć dzisiejszego bloga od uwag na temat zakończonego właśnie roku szkolnego, byłoby niezbyt stosowne. Wszak w ostatnim przedwakacyjnym felietonie od lat gratuluję uczniom chełmskich palcówek oświatowych dobrych (a jakże często znakomitych) ocen, naszym pedagogom godnej najwyższego uznania pracy nieodmiennie życząc udanych wakacji i wspaniałego wypoczynku. Tak jest i tym razem, ale…

No właśnie… Ów ostrożny wtręt o „niestosowności” stąd, że rok szkolny 2020/2021 nie był zwyczajnym. Wręcz przeciwnie. Był najtrudniejszym i to nie tylko w historii naszej gminy.  Sprawcą był koronawirus siejący wokół zakażenia . Co szczególnie dotkliwie dało się we znaki dzieciom i młodzieży ale też ich nauczycielom i rodzicom. Niepoświęcenie temu uwagi w moim dzisiejszym blogu uznane byłoby przez Czytelników  właśnie za… niestosowność.  Jak najbardziej słusznie, powiedzmy szczerze. 

Zatem do tradycyjnych o tej porze, corocznych gratulacji i życzeń dodam szczególne: oby tak trudny i wyczerpujący (zdalne nauczanie, brak bezpośredniego kontaktu, żywej wymiany myśli, itp.) rok nigdy się już nie powtórzył.  Tym bardziej niech rozpoczynające się wakacje będą wyjątkowo udane. Bawcie się Kochani, odpoczywajcie, odwiedzajcie ciekawe miejsca, ale nie zapominajcie o bezpieczeństwie. Także, a może przede wszystkim o tym „przeciwcovidowym”. Wierzę, że spotkamy się we wrześniu w świetnych nastrojach i  z  „naładowanymi akumulatorami” na cały nowy, na powrót normalny, rok szkolny. Do zobaczenia, ale dopiero… za dwa miesiące.

Jak co roku niewyjeżdżającym w czasie kanikuły z Chełmu Śląskiego lub wracającym na kilka, czy kilkanaście dni między urlopowymi rozjazdami, dedukujemy czynny wypoczynek w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji oraz Gminnym Ośrodku Kultury. W ramach poluzowywania obostrzeń sanitarnych obydwie jednostki organizacyjne będą w pełni dostępne z atrakcyjnymi programami spędzania wolnego czasu. Obiekty czekają na chętnych, zwłaszcza na dzieci i młodzież, którym, miejmy nadzieję, nieco (przynajmniej) zmalał entuzjazm do korzystania z komputerów (efekt zdalnego nauczania), więc zapewne chętnie wybiorą czynny wypoczynek. Zapraszamy na nasze obiekty i korzystanie z nich w zgodzie z obowiązującym regulaminami. 

Zarówno Urząd Gminy jak i inne gminne agendy krok po kroku, ostrożnie udostępniamy mieszkańcom. Niestety, koronawirus nie został jeszcze pokonany. To tak dla przypomnienia zniecierpliwionym. Przypominam również ciągle niezdecydowanym o szerokich możliwościach szczepień. Dbając o siebie, dbajmy o innych.

Mimo epidemii zarówno w ubiegłym roku jak i w bieżącym odbyły się spotkanie tzw. Piątki. Przypomnę, że takie corocznych spotkania pięciu gmin, które wskutek reformy samorządowej z roku 1995, wydzieliły się z (tak zwanych) dużych miast, a więc Chełm Śląski, Imielin, Miasteczko Śląskie, Marklowice i Pszów współpracują ze sobą już ponad ćwierć wieku. Dzieląc się wiedzą doświadczeniami oraz obawami nt. funkcjonowania samorządu. W tym roku po raz szósty byłem gospodarzem naszego „piątkowego” spotkania, które  z uwagi na pandemię odbyło się nie w pierwszym (zgodnie z tradycją), lecz w drugim kwartale roku. Było bardzo udanie, a walce z pandemią i jej skutkami dla naszych samorządów poświęciliśmy najwięcej uwagi.

Wszystkim życzę wspaniałych urlopów i znakomitego wypoczynku. Ze wszech miar udanych wakacji!

Stanisław Jagoda 

Komentarze:

Komentator: Kinga [2021-06-30 13:06:20]
Wakacje! I znów są wakacje!
Komentator: k-2 [2021-06-28 10:00:28]
Wierzę, że wakacje będą bardzo udane. Pogoda dopisuje!
Dodaj swój komentarz