Stanisław Jagoda

Stanisław Jagoda

Wójt Gminy Chełm Śląski,

Absolwent Wydziału Górniczego AGH

Wybierz wpis

Moim zdaniem

utworzony

XXIV Dni Chełmu Śląskiego znowu na progu roku szkolnego!

Niestety nie może być jeszcze tak wspaniale i barwnie, jak bywało w minionych (tzn. przed ub. wakacjami z narastająca pandemią COVD-19) latach, ale właśnie robimy kolejny krok ku normalności. Zdecydowaliśmy bowiem, że odbędą się XXIV Dni Chełmu Śląskiego! Jednak w nieco zmienionej, uwzględniającej przykre okoliczności formule. Toteż w dniach 28 sierpnia (sobota) i 5 września (niedziela) br. tradycji stanie się zadość.

Już w najbliższą sobotę o godz. 18,00 zapraszam na parking obok Urzędu Gminy. Jestem przekonany, że koncert, cieszącej się zasłużoną popularnością Gminnej Orkiestry Dętej pod batutą Michała Urbańczyka, będzie znakomitym otwarciem tegorocznych „Dni Chełmu Śląskiego”.  Następnie wspólnie wysłuchamy występu artystycznego Zbigniewa Lemańskiego, wraz zespołem.

Natomiast 5 sierpnia br. (następna niedziela) sporo wrażeń dostarczy, przede wszystkim dzieciom (gdyż naszym pociechom jest dedykowany), program muzyczny z aktywnymi animacjami pt. „Wesołe Klauny”.  A potem do zmroku koncert zespołu „Pogwizdani”. Zapraszam!

Pozwolą Państwo, że  dodam jeszcze kilka uwag na temat walki z epidemią. Musimy pamiętać, że koronawirus ciągle jest groźny, więc odpowiedzialnie i solidarnie przeciwstawiajmy się natężeniu (odpukać!) kolejnej fali zarazy. Co możemy zrobić? Dużo,  zależy do nas samych. Stosujmy się do obowiązujących obostrzeń, to po pierwsze. A po drugie, wykorzystujmy do maksimum możliwości szczepień. Szczepionki są powszechnie dostępne! I jak wykazują badania i raporty specjalistyczne są skuteczne. Jeszcze nie tak  dawno czekaliśmy na antidotum przeciw zarazie. Tymczasem teraz mamy efektywną broń.   Wystarczy chcieć! 

Wielu naszych mieszkańców jest już w pełni zaszczepionych. Niemniej proszę: zachęcajmy się nawzajem do szczepień. Przekonujmy ciągle niezdecydowanych, że nie ma dziś lepszego gwaranta zdrowia. Osobistego i wspólnego.  Wszak wszyscy pragniemy jak najszybciej pozbyć się  pandemii. By wreszcie bezpiecznie pracować, prowadzić codzienne życie, wypoczywać, a także bawić się. Żyć normalnie.

Przed nami nowy rok szkolny. Efekty zdalnego nauczania, mimo ogromnego wysiłku uczniów i nauczycieli, nie były zadawalające. By nie powiedzieć ostrzej. Zróbmy zatem wszystko  aby trudny, miniony rok szkolny  się nie powtórzył. Aby od 1 września zdrowe dzieci zdobywały wiedzę w bezpiecznych placówkach, ucząc się stacjonarnie.

Pozdrawiam

Stanisław Jagoda

Komentarze:

Komentator: A.B. [2021-08-26 08:58:25]
Mieszkańcy Chełmu będą się mogli spotkać - ci którzy tutaj się urodzili i ci, którzy wybrali to miejsce na swój dom. Super, że zdecydowano o organizacji tych imprez (mimo niepewności jakie będą obostrzenia). A o szczepieniach to brak słów - jeżeli sławy medyczne zalecają, to z czym tu polemizować ???
Komentator: k-2 [2021-08-25 14:42:03]
Gratulacje za decyzję. Byle pogoda dopisała
Komentator: Ada [2021-08-25 14:38:21]
To wspaniale, że "Dni Chelmu" wracają! Pięknie!
Dodaj swój komentarz