Stanisław Jagoda

Stanisław Jagoda

Wójt Gminy Chełm Śląski,

Absolwent Wydziału Górniczego AGH

Wybierz wpis

Moim zdaniem

utworzony

Tradycyjnie

Przełom sierpnia i września to od ponad ćwierć wieku czas na Dni Chełmu Śląskiego.Po dwuletniej przerwie spowodowanej zawirowaniami związanymi z Covidem wracamy do tej tradycji.

Tradycyjnie tegoroczne Dni Chełmu Śląskiego rozpoczęliśmy w ostatnią sobotę sierpnia festynem na terenie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji .

Po licznej frekwencji było widać, że taka impreza przez wielu z nas była bardzo oczekiwana .

Z satysfakcją przyznaję, że była też (nie tylko pod względem pogodowym) bardzo udana.

 Natomiast, też tradycyjnie, w pierwszą niedzielę września powracamy do Dożynek.

Przed południem spotykamy się w Kościele Parafialnym a po południu przy Szkole Podstawowej w Kopciowicach.

  Już dzisiaj naszym rolnikom, działkowcom i wszystkim związanym z pracą na roli dziękuję za Wasz trud włożony w pozyskiwanie wszelkich plonów. I choć czasy nie są najłatwiejsze to życzę aby tegoroczna jesień i nadchodzący rok nie były gorsze od minionych.

Pomiędzy naszymi festynami z okazji Dni Chełmu Śląskiego co roku, oczywiście tradycyjnie , rozpoczyna się (dzisiaj) rok szkolny . Jaki będzie? Trudniejszy niż poprzednie , czy lepszy i bardziej twórczy ?

A może tylko normalny?

Ze strony samorządu zrobiliśmy wszystko aby warunki w placówkach oświatowych były (również tradycyjnie) na wysokim poziomie.

Na progu nowego roku szkolnego, wszystkim zaangażowanym w proces edukacji, składam serdeczne życzenia. Uczniom życzę (może nie samych) szóstek, nauczycielom zadowolenia z pracy , a rodzicom radości z osiągnięć ich pociech.

 I na koniec (nawiązując do poprzedniego bloga ) przypominam - dbajmy o zdrowie , bo licho nie śpi.

Do zobaczenia na Dożynkach

Stanisław Jagoda

Komentarze:

Komentator: Beata [2022-09-30 11:53:55]
Za oknami jesień. Deszcz, zimno, czasem tylko przedziera się słońce. Pamiętam z młodości piękna piosenkę o "jesiennym panu", Krystyny Konarskiej. Nadchodzi październik...Wspomniał pan wójt kiedyś w swoim blogu fragment wiersza/piosenki: Tuwima/ Niemena o "nieśmiertelnym żółtym październiku". Taki będzie i tego roku?
Komentator: Bob [2022-09-05 15:42:42]
Wakacje za nami, Dni Chełmu za nami, dożynki za nami, a ... rok szkolny właściwie przed nami dopiero. Miejmy nadzieję, że będzie dobry i owocny. Ja życzę, aby zacząć od szóstek, a potem jedynie tego się trzymać. Proste? Okaże się, ale spróbować warto
Dodaj swój komentarz