Stanisław Jagoda

Stanisław Jagoda

Wójt Gminy Chełm Śląski,

Absolwent Wydziału Górniczego AGH

Wybierz wpis

Moim zdaniem

utworzony

„Młodzi młodym” po raz drugi

W lipcu br. dzieliłem się refleksjami o debiucie, imprezą „Street Festival”, chełmskiego stowarzyszenia „Młodzi dla młodych” . Napisałem (wpis obok, tytuł „Trzymam kciuki”), że gratuluję inicjatywy i liczę na więcej. Powiem szczerze: raczej nie przypuszczałem, że owe „więcej” nastąpi w niecałe 3 miesiące. A to już fakt.

Zanim jednak w ubiegłym tygodniu na stronie internetowej Gminy pojawił się news „ Wójt Gminy Chełm Śląski zaprasza na pierwszy konkurs graffiti organizowany na terenie gminy Chełm Śląski przez Stowarzyszenie Młodzi dla Młodych. 2 października 2011 o godz. 12.00 na płocie od strony zalewu przy ulicy Gamrot”,  w młodych głowach zrodził się pomysł kolejnej inicjatywy. Na tyle interesujący, że gdy szefostwo Stowarzyszenia przyszło z  tym pomysłem do mnie pomyślałem: konkurs  na graffiti? A czemu nie?
Tym bardziej, że – jak głosi tytuł konkursu „ Graffiti to nie przestępstwo”. Przekonaliście mnie, przekonajcie innych, powiedziałem i wskazałem płot na ulicy Gamrot jako, umownie mówiąc, plener konkursu.
Dlaczego akurat to miejsce? Dotychczasowy wygląd płotu, a konkretnie  „malunki” nań wykonywane były  od dawna wspólnym utrapieniem i Gminy, i Przedsiębiorstwa Usług Wodociągowych HKW. A sam 3 kilometrowy mur – czyż może być atrakcyjniejsze miejsce dla twórców graffiti?
Celowo wymieniłem spółkę HKW. Ideę konkursu graffiti zarząd spółki szybko „kupił”. HKW zaangażowała się tak dalece, że nie tylko została sponsorem konkursu , ale przygotowała przestrzeń dla artystów  m.in. poprzez usunięcie zarośli na znacznej długości płotu.
Ale całość -  to dzieło Stowarzyszenia. Młodzi zaprosili artystów, zorganizowali materiały konkursowe i promocję wydarzenia, catering , wybrali  jury konkursu. Wszystko odbyło się sprawnie i zgodnie z terminarzem.  Dopisała pogoda i publiczność.
Efekt wizualny? Konkurs połączył przyjemne z pożytecznym: siedemdziesiąt pięć metrów płotu zmieniło wygląd. Malkontent powie, że nie ozdobione zostało jeszcze sporo metrów. Owszem. Jednak skoro zgodziliśmy się, że „ Graffiti to nie przestępstwo”, więc może następny konkurs..? Wszak kontynuacja to mocna strona naszej gminy.
Nie zamierzam  niczego narzucać. Podtrzymuję natomiast swoją wcześniejszą deklarację i  obiecuję pomoc każdej inicjatywnie, którą wspólnie z władzami  stowarzyszenia uznamy za sensowną i wartą współpracy.
I dalej trzymam za „Młodzi dla młodych” kciuki. Obu rąk…
 

Stanisław Jagoda

PS. Pochwalę się korzystając z okazji, że po krótkiej i ( jak usłyszałem) owocnej współpracy zostałem zaszczycony tytułem honorowego członka Stowarzyszenia „Młodzi dla młodych”. Bardzo sobie cenię ten zaszczyt.

 

Komentarze:

Komentator: Marcin [2011-10-11 11:06:07]
Obiecujemy że to nie słomiany zapał, przygotowania do największego finały WOŚP w naszej gminie trwają! Młodzi ludzie, moi rówieśnicy dużo uczą się przy organizacji takich eventów co na pewno przyda im się w przyszłości. A to dopiero początek góry lodowej, w przyszłym roku czekają kolejne wyzwania :)
Komentator: kolar [2011-10-07 10:51:34]
Nasze graffiti stało się sławne. Widziałem w "Echu". Niezły (drugi) debiut
Komentator: Borys P [2011-10-06 13:10:28]
U mnie się podoba. Szczerze mówiąc jestem zaskoczony jakością Graffiti- ZNAKOMITE!!!. Popzdrawiam I życzę sukcesów!!! Gratuluję www.nawygnaniu.pl
Komentator: Al [2011-10-05 14:59:50]
Wójt też jakby boi się zapeszyc...
Komentator: klara [2011-10-05 14:31:27]
skad ten sceptyzm?
Komentator: AL [2011-10-05 14:26:24]
Fajne, że młodzi nie tylko mówią, że cos chcą i siedzą z założonymi rękami, ale sami coś pozytywnego wykombinowali. Ale życie pokaże , czy to nie słominany zapał
Dodaj swój komentarz