Stanisław Jagoda

Stanisław Jagoda

Wójt Gminy Chełm Śląski,

Absolwent Wydziału Górniczego AGH

Wybierz wpis

Moim zdaniem

utworzony

Wreszcie!

W miniony piątek taki radosny okrzyk pojawił się na ustach wszystkich uczniów. Zatem i w naszej gminie. Można nieco przewrotnie powiedzieć - to normalne. Otóż uczniowie właśnie pożegnali się ze swoimi szkołami aż do 1 września. Tym samym rok szkolny 2016/2017 właśnie przeszedł do historii.

Jak zauważyłem powyżej w radości młodzieży nie ma niczego niezwykłego; tak właśnie uczniowie reagują zawsze (i od lat już wielu, a nawet bardzo wielu) gdy rozpoczynają się  wakacje. Pamiętacie? – oczywiście, a zwracam się do dorosłych. Nie możecie nie pamiętać; wspomnienia wakacji pozostają na całe lata. Dlatego, gdy rozpoczyna się okres zasłużonego wypoczynku naszych dzieci (i wnuków), cieszymy się razem z nimi (choćby czasami) wspominając lata swej młodości.

Poniekąd podsumowując miniony rok szkolny wierzę, że oceny na świadectwach naszych pociech są satysfakcjonujące. Was samych i – rzecz jasna – Waszych rodziców. Po prostu nie mam wątpliwości, że w naszej gminie młodzież jest wspaniała. Czy ktoś sądzi inaczej? Retoryczne pytanie … Owszem (niekiedy?) na świadectwa szkolnych mogłyby być jeszcze lepsze oceny.

Sami to wiecie najlepiej. Jednak nie zawsze w życiu wszystko udaje się na sto procent, zaś najistotniejsze jest dążenie do poprawy. A taka okazja.....

Stop. Jeszcze chwila i zapędziłbym się nadto! Wszakże okazja do poprawy ocen przydarzy się za dłuuugie dwa miesiące! A nawet nieco później. Tymczasem rozpoczynacie czas wypoczynku  i ( w pewnym sensie) zapominacie o obowiązkach szkolnych. Rozpoczynajcie w dobrych humorach!

Zapewne każdy z Was ma swoje wakacyjne marzenia. Życzę zatem spełnienia wszystkich marzeń wierząc w Waszą roztropność. O roztropności piszę na wszelki wypadek. Poniekąd na zapas...

Wakacje to piękny czas.

Zatem pięknie go przeżyjcie...

Stanisław Jagoda 

Komentarze:

Komentator: ola [2017-08-31 11:02:05]
Jeszcze słoneczko przypieka, jeszcze upalnie, ale to rzeczywiście koniec szkolnych wakacji. Ale nie dla wszystkich. Ja np. studiuję i mam jeszcze miesiąc. Nie ma co zazdrościć, też się doczekacie, gdy zdacie maturę. Czego Wam życzę!
Komentator: Haska [2017-08-21 15:52:32]
Widzę, że wójt też zrobił sobie wakacje od bloga. G Haska
Komentator: M.P. [2017-08-11 08:40:22]
Myślałam, że komary same się wyniosły z Chełmu a tu czytam w biuletynie Nasze Sprawy, że to też zasługa Wójta, który zlecił oprysk :) :) :) Fajnie, można pod drzewkiem posiedzieć, tyko dlaczego czas leci tak szybko ?
Komentator: WOW [2017-07-20 07:42:08]
Panie Wójcie, Pożegnaliśmy szkoły do 3 września ...niech się nas Pan nie spodziewa 1!!!! O ile w naszym kraju nie podzieje się coś złego, bo strach włączyć telewizor ostatnimi czasy.
Komentator: Adam [2017-07-18 10:59:25]
A to niespodzianka! Zobaczymy najlepszych kolarzy na świecie na żywo w Chełmie. U nas Tour de Pologne! Przesuwam wyjazd wakacyjny na 2 sierpnia. Innych też zachęcam, aby 31 lipca i 1 sierpnia pozostali w domu. Do zobaczenia na trasie. Wow!
Komentator: Michał [2017-07-03 12:14:02]
Wakacje są piękne i już! A i pogoda się wnet poprawi :-). To prawda - roztropności nigdy za wiele...Udanego wypoczynku dla wszystkich . Jadę nad polskie morze. Pa!
Dodaj swój komentarz