Stanisław Jagoda

Stanisław Jagoda

Wójt Gminy Chełm Śląski,

Absolwent Wydziału Górniczego AGH

Wybierz wpis

Moim zdaniem

utworzony

Rodzinnych Świąt i Zdrowego Nowego Roku!

Rok, który właśnie mija zostanie zapamiętany jako szczególny. Jako szczególnie trudny, trzeba dodać. Niełatwo będzie zapomnieć ów wyjątkowo zaraźliwy koronawirus, który „ przybył” do Polski na przełomie zimy i wiosny zmieniając nam życie. Nagle i radykalnie. Podobnie w całej Europie i na świecie.  W rezultacie większość planów osobistych oraz zawodowych,  ale i zwyczajów musiało ulec zmianie.  Często całkowitej.  A w codziennej komunikacji pojawiły się takie niepowszednie określenia jak np. reżim czy dystans sanitarny, obostrzenia czy samoizolacja. Niektóre z nich: choćby COVID-19 czy lockdown zrobiły międzynarodową karierę.  Stały się zrozumiałe (oczywiście brzmiąc złowieszczo) pod każdą szerokością geograficzną. Nic więc nadzwyczajnego, że większość z nas oczekuje końca tego trudnego roku z nadzieją, że nadchodzący będzie lepszy. I oby tak się stało.  

Tymczasem zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Będą także inne niż wcześniejsze. Jedno jednak na pewno się nie zmieni. Bowiem jak każdego roku spotkamy się w  gronie najbliższych przy wigilijnych i świątecznych stołach, aby życzyć sobie nawzajem wszelkiej pomyślności.

Nie mogąc osobiście spotkać się z Państwem podczas naszych tradycyjnych spotkań przedświątecznych m.in. „opłatkach” złożę już teraz wszystkim mieszkańcom Chełmu Śląskiego:  życzenia zdrowych, wypełnionych wiarą, miłością i nadzieją rodzinnych Świąt!
A grzecznym dzieciom, czyli po prostu wszystkim, życzę z całego serca  odwiedzin szczodrego i jak co roku wyrozumiałego Dzieciątka.

Wesołych Świąt! 

Nie spotkamy się (niestety) również w tym roku na placu przed Urzędem Gminy w Sylwestra. Musimy (powód jak wyżej) obejść się nie tylko bez wspólnej zabawy lecz i  jej znakomitej oprawy. Myślę tu przede wszystkim o niesamowitych pokazach sztucznych ogni  na powitanie Nowego Roku. Niestety. Ostatniego grudnia br. o  północy nie złożę  mieszkańcom tradycyjnych życzeń.  Pragnę zatem  w tym miejscu życzyć wszystkim Państwu, aby nowy 2021 rok, był znacznie lepszy od poprzednika!  Aby pozwolił nam szybko zapomnieć o dolegliwościach przynosząc dużo zdrowia, radości i satysfakcji. Żeby w miejscach dzisiejszego niepokoju pojawiła się radość. Żebyśmy w znakomitych nastrojach już w przeszłym roku spotkali się na naszym tradycyjnym Sylwestrze. Dużo zdrowia.

Do siego Roku!

Stanisław Jagoda

Komentarze:

Komentator: Albert [2021-02-28 23:24:05]
Ja mam nadzieję, że tak jak w ub. roku słońce i piękna letnia pogoda (powyżej 20 st. C) poradzą sobie z covidem... A w tym czasie, do lata najbardziej zagrożeni będą już zaszczepieni i zaraza minie...I tego się trzymam.
Komentator: Marta [2021-02-24 10:42:21]
Bob: Racja, wiosna! Niech no tylko... przylecą bociany. Gniazda są wyrychtowane. Także to w Kopciowicach, które uległo zniszczeniu w styczniu br. A potem..? Niech no tylko zakwitną jabłonie, jak w tej starej piosence. Może i milion nie wszystkim "skapnie", ale przynajmniej niech COVID-19 pójdzie precz. Głowy do góry!
Komentator: Bob [2021-02-24 10:27:36]
Niestety, wygląda na to, że i ten rok będzie szczególny z powodu trzeciej (kolejnej?!) fali pandemii. Chyba, że szczepienia nabiorą właściwego tempa. A my będziemy jeszcze bardziej uważni. A może z nadejściem wiosny wszystko odmieni na dobre? Trzymajmy się tego!
Komentator: ania [2021-01-04 10:39:38]
Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku! Wszystkiego dla wszystkich!!!
Komentator: A.B. [2020-12-29 10:12:41]
Dziękujemy za piękne życzenia. Również Panu i wszystkim osobom zarządzającym naszą gminą życzę dobrego roku i realizacji planów i choćby kilku marzeń :)
Komentator: adam [2020-12-22 21:56:01]
Szkoda tego naszego Sylwestra. Ale cóż robić? Poczeka się rok :-), no trudno. Na razie cieszmy się z Bożego Narodzenia. Błogosławionych, Zdrowych Świąt i Zdrowego 2021 roku! Dla nas wszystkich!
Dodaj swój komentarz