Stanisław Jagoda

Stanisław Jagoda

Wójt Gminy Chełm Śląski,

Absolwent Wydziału Górniczego AGH

Wybierz wpis

Moim zdaniem

utworzony

Nasi goście

Pod koniec maja i na początku czerwca przypadają dni szczególne, świąteczne. Wczoraj,  26 maja świętowaliśmy Dzień Matki (wszystkim Mamom przesyłam tą drogą moc serdeczności), a 1 czerwca obchodzić będziemy Dzień Dziecka.  I tak co roku przeżywamy  majowo-czerwcowe radosne święta, poniekąd rodzinne… Lecz tym razem w szczególnym towarzystwie. Naszych  gości.

Mam oczywiście na myśli przybyszów zza wschodniej granicy, którym staramy się w Chełmie Śląskim, identycznie jak w całym kraju, stworzyć bezpieczne, spokojne miejsce do życia na czas trwającej w ich ojczyźnie wojny.  Pragniemy aby i te, poniekąd rodzinne Dni, przyniosły im wiele radości z życia w pokojowej, przyjaznej wspólnocie. 

Przybyszami, w przeważającej większości, są kobiety i dzieci. Mężczyźni, mężowie i ojcowie walczą o niepodległość Ukrainy w swej ojczyźnie. Jako mieszkańcy gminy, jako jednostka samorządowa pomagamy. Zwłaszcza ukraińskim dzieciom uczęszczającym  do chełmskich placówek oświatowych (w sumie kilkudziesięciu przedszkolaków i uczniów),oraz ich matkom, z których ponad sto uzyskało już numer PESEL w naszym urzędzie. Dodam, że przez blisko trzy miesiące dynamicznie zmieniała się liczba przybywających. Ale i wyjeżdżających po krótkim  pobycie. Ostatnio się ustabilizowała: na poziomie ok. 170 osób. To doprawdy niemało. Blisko 3 procent w stosunku do liczby naszych mieszkańców.

A jako, że wkrótce Dzień Dziecka…

Przede wszystkim pragnę złożyć wszystkim naszym dzieciom jak najlepsze życzenia radości i pogody w życiu. Rośnijcie zdrowe, bądźcie pociechą i dumą Waszych rodziców i wychowawców. Nas wszystkich.  Szczególne życzenia dedykuję absolwentom chełmskich szkół podstawonych, aby po zakończeniu pierwszego etapu edukacji  z powodzeniem  kontynuowali naukę w wymarzonych szkołach średnich.

Tymczasem czas na zabawę z okazji Dnia Dziecka. W imieniu Gminnego Ośrodka Kultury zapraszam już w najbliższą niedzielę (29 bm.) wszystkie dzieci (również te nieco i nawet „bardziej nieco” starsze) na festyn, który odbędzie się przy ul.Owocowej od godz. 14.00. Jak zapewniają organizatorzy – atrakcje murowane.

Dwa słowa o inwestycjach. Zakończonych i planowanych.

Do tych pierwszych należy fotowoltaika zainstalowana w obiektach użyteczności publicznej. Czyli: w dwóch szkołach podstawowych, w przedszkolu i  ośrodku zdrowia, w Gminnym Ośrodku Kultury, GOSiR, Urzędzie Gminy i obiekcie  przy ul. Techników 18. Inwestycje powinny znacznie zmniejszyć nasze rachunki za energię elektryczną.

Zakończyliśmy  budowę nowego ogrodzenia w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji gdzie zainstalowaliśmy również nowe piłkochwyty. Obecnie został ogłoszony przetarg na wybór wykonawcy termoizolacji budynku Urzędu Gminy oraz budynku komunalnego przy ulicy Chełmskiej. W tych przypadkach powinny obniżyć się koszty ogrzewania

Pogodnych dni.

Stanisław Jagoda

Komentarze:

Komentator: Marta [2022-05-27 16:10:38]
Najważniejsze, żeby był to czas prawdziwie rodzinny w sercach...
Komentator: Bob [2022-05-27 15:59:06]
W czerwcu mamy jeszcze (23-ego) Dzień Ojca. Prawdziwie rodzinny okres w kalendarzu...
Dodaj swój komentarz