Stanisław Jagoda

Stanisław Jagoda

Wójt Gminy Chełm Śląski,

Absolwent Wydziału Górniczego AGH

Wybierz wpis

Moim zdaniem

utworzony

Majówki

Kończy się kwiecień, zatem czas na majówki!

Oczywiście, przydałoby się żeby dopisała wspaniała, wiosenna aura zwłaszcza, że akurat w tym roku wolnych dni podczas pierwszej majówki sporo. Od najbliższej soboty do środy. Owszem, z przerwą na tzw. roboczy wtorek, ale w wielu zakładach i instytucjach roboczy on nie jest. Nie cieszyć się? Nawet nie wypada.

Przyznam, że należałem do tych, którzy od początku  kwietnia obserwowali prognozy pogody długo- i średnioterminowe. Otóż po spowodowanej pandemią trzyletniej przerwie, zamierzałem zaprosić mieszkańców  na tradycyjną majówkę do Kopciowic. Niestety, przewidywania meteorologów wskazują, że najbliższe dni nie będą w Chełmie Śląskim sprzyjać biesiadowaniu na świeżym powietrzu. Bardzo żałuję.

Tymczasem trwają w Gminie remonty i przebudowy. O dolegliwościach, zwłaszcza drogowych, rozmawiam z Państwem niemal każdego dnia. To zrozumiałe. Staramy się zatem aby utrudnień było jak najmniej, ale nie zawsze udaje się znaleźć wyjście, by zadowalając jednych, nie przysparzać niedogodności drugim. Dziękuję za wyrozumiałość.

Najwięcej utrudnień powoduje przebudowa ul. Chełmskiej. Związane są one nie tylko z robotami na tej drodze ale też z koniecznymi objazdami. Udało się po zakończeniu cząstkowego remontu udrożnić ulicę Dożynkową przez co spadło obciążenie ulic Miodowej i Zakole.

Problemem na dziś pozostaje ruch na ul. Dębowej. Wprowadziliśmy tam nową organizację, ale i ta wymaga jeszcze pewnych korekt. Gdyby tego było mało w pierwszej dekadzie maja rozpoczynamy przebudowę ul. Wiosennej (od ul. Techników do ul. Chełmskiej). Ktoś może spytać czy z kolejną inwestycją nie można było poczekać? Otóż nie. Akurat na ten rok udało się pozyskać 95 procent dofinansowania. Inwestycja jest warta 8,5 mln złotych. Staramy się i wciąż będziemy się starać ograniczać niedogodności.

Jeszcze raz proszę o wyrozumiałość.

A tymczasem życzę miłej majówki.

Stanisław Jagoda

Komentarze:

Dodaj swój komentarz