Stanisław Jagoda

Stanisław Jagoda

Wójt Gminy Chełm Śląski,

Absolwent Wydziału Górniczego AGH

Wybierz wpis

Moim zdaniem

utworzony

Ponad miesiąc!

Chociaż brzmi to nie dla wszystkich przyjemnie dobiega końca pierwsza połowa wakacji. Patrząc jednak niejako z drugiej strony można z radością przypomnieć, że do końca, jak to się zwykło nazywać, letniej kanikuły jeszcze ponad miesiąc! A więc mamy dopiero połówkę wakacyjnej beztroski. Zatem głowy do góry, jeszcze wiele wspaniałych chwil do przeżycia. I nad jeziorem, i w górach, i nad morzem, i gdziekolwiek losy poniosą.

Mówiąc skrótowo – jest jak co roku o tej porze. Chociaż niekoniecznie… Tegoroczną kanikułę wyróżnia dynamiczna pogoda. Upały nieziemskie oraz groźne burze, które niestety przynoszą poważne szkody. Doświadczyliśmy tego na początku lipca, gdy z powodu nawałnicy nasze gospodarstwa domowe dość długo były pozbawione prądu. Na szczęście obyło się bez tragicznych zdarzeń, choć wiatrołomy jeszcze sprzątamy.

Tymczasem w naszej gminie, mimo jak się rzekło, dynamicznej pogody, wakacje trwają w najlepsze. Czwartego lipca  otwarty został  skytepark przy Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji, spełniając oczekiwanie (przede wszystkim, lecz nie tylko) młodzieży. Jest to już druga sportowa inwestycja w ostatnich kilku miesiącach. Przypominam, że w listopadzie 2014 uruchomiliśmy sztuczne lodowisko, które rzecz jasna będzie funkcjonowało i podczas najbliższej zimy , i w kolejnych latach, tyle że w innym miejscu. Gdzie? Nie chowam w tajemnicy – będzie również w kompleksie sportowym GOSiR.  Na wrzesień planujemy  kolejną inwestycję, czyli… Ale o niej poinformuje w odpowiednim czasie. Na razie – młodzież korzysta z bogatej oferty wakacyjnej, którą wraz z jednostkami organizacyjnymi, przygotował Urząd Gminy. Oby pogada dopisała, czyli żeby było pięknie, ale… mniej dynamicznie. Nie mogę w tym miejscu nie wspomnieć, że w szkołach i innych placówkach trwają niezbędne prace, których zakończenie planowane jest przed rozpoczęciem roku szkolnego. Jestem przekonany, że upały nie zmogą ekip remontowych. Zatem – na pewno zdążymy na czas.

Jeśli chodzi o nasze zadania gminne, nie ma zakłóceń w realizacji homogramu. O realizowanych przez nas projektach i przedsięwzięciach przeczytacie Państwo wewnątrz numeru „Naszych spraw”.

 Życzę  udanego dalszego wypoczynku.

Stanisław Jagoda

Komentarze:

Komentator: Agata [2015-07-30 07:37:32]
Wypadam z dziećmi na tydzień na morze. Polskie morze. Trochę mało, ale zostało mi jeszcze mało urlopu. Pogoda gwarantowana?
Dodaj swój komentarz