Stanisław Jagoda

Stanisław Jagoda

Wójt Gminy Chełm Śląski,

Absolwent Wydziału Górniczego AGH

Wybierz wpis

Moim zdaniem

utworzony

Wiosna

Ponoć niektórzy z nas już stracili nadzieję na przyjście wiosny. Zimowe widoki za oknem, mróz podczas Świąt Wielkiej Nocy i nietęgie miny prezenterów pogody, sprzyjały niewesołemu nastrojowi. A do tego rosnące - i trudne do zaplanowania - koszty z powodu ogrzewania i odśnieżania. Pokrywane (a jakże!) z budżetów domowych i… samorządowych. Ale jednak nadeszła.

Tylko patrzeć jak zmieni się przyroda.
Natomiast,  niezależnie od pogody za oknem, kwiecień i maj, jak co roku, są miesiącami gdzie pracujmy bardzo intensywnie nad organizacją nowego roku szkolnego. Pamiętają Państwo rok ubiegły? Ileż było obaw co do dalszego losu naszych szkół ponadgmianzjalnych. Udało się nam wszystkim  i jeszcze raz wyrażam podziękowania pani dyrektor, nauczycielom i rodzicom. Wierzę, że podobnie będzie obecnie.
Ustawodawca stawia przed nami kolejne zadania. Od 2014 roku sześciolatki obowiązkowo trafią do klas pierwszych. Nie da się wykluczyć, że będzie w szkołach trochę tłoczno, choć nasze szkoły są doskonale przygotowane na ich przyjęcie. Mamy  dobre warunki lokalowe, bazę dydaktyczną i sportową oraz  – co najważniejsze – wysoko wykwalifikowanych nauczycieli. A ponadto specjalistów w Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej. Zawsze służących radą, konsultacja i pomocą.

I chociaż jeszcze w nadchodzącym roku szkolnym rodzice korzystają z dobrodziejstwa wyboru, zachęcam do spokojnego, chłodnego namysłu, nad podjęciem decyzji o losie swojego sześcioletniego dziecka. Jestem przekonany, że rodzice najlepiej znają swoje dzieci, najbardziej trafnie oceniają poziom rozwoju psychiczno – fizycznego swojej pociechy i podejmą właściwe decyzje. Deklaruję wyraźnie – jesteśmy przygotowani nawet na spory ruch w tym zakresie, chociaż, rzecz jasna, decyzja należy do Państwa.
Niezależnie od tego czy sześciolatki po wakacjach wrócą do przedszkola, czy rozpoczną naukę w szkole podstawowej, zapewnimy im najlepsze warunki. Jak do tej pory.

No i cieszmy się wiosną. Jeśli tak wolno powiedzieć – należała nam się.

Stanisław Jagoda

Komentarze:

Komentator: Aga [2013-04-23 06:55:10]
Deklaracja, że niezależ nie do wyboru rodziców dzieci będą miały zapenione najlpepsze warunki, cieszy. A wiosna także
Komentator: alu [2013-04-23 06:12:30]
Nooooooo! Wreeeeeeeeeeeeeeeeeszcie!!!!! WWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWIOSNAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!
Dodaj swój komentarz