Stanisław Jagoda

Stanisław Jagoda

Wójt Gminy Chełm Śląski,

Absolwent Wydziału Górniczego AGH

Wybierz wpis

Moim zdaniem

utworzony

W poszukiwaniu złotego środka

O postulowanym przez KZK GOP wzroście dopłat przez Chełm Śląski do Związku  i  wynikających  dla  nas konwencji pisałem już dwukrotnie. Dziś temat ten podejmuję po raz trzeci.

Nie bez powodów. Moje dwa blogi wywołały dyskusję i komentarze wśród mieszkańców; nie tylko na tej stronie internetowej. Pojawiły się głosy „za”, i „przeciw”. Pierwsze - jak rozumiem – wywołane są troską o gminny budżet, drugie – obawami przed zmianami i ich (ewentualnym) wpływie na poziom komunikacji publicznej w naszej gminie. Oba (że tak się wyrażę) stanowiska podzielam, czemu zresztą publicznie dałem i daję wyraz. Dzisiaj po raz kolejny.

Za rozpoczętą dyskusję dziękuję. Świetnie, że w atmosferze obywatelskiej dyskusji poszukujemy przysłowiowego złotego środka i wierzę, że będziemy to robić w sposób kulturalny. Wymiana myśli i argumentów wzbogaca; używanie insynuacji wyjaławia. To truizm, ale nie ukrywam, że niekulturalne głosy też się pojawiają. Niekoniecznie na temat. Niestety.

Powtórzę po raz kolejny: nic nie jest przesądzone. Ciągle oczekujemy na jasne stanowisko KZK GOP w tej sprawie i wtedy będziemy dyskutować o modelu optymalnego rozwiązania. Z punktu widzenia mieszkańców naszej gminy, chociaż  nie wyłącznie z perspektywy naszego gminnego budżetu. Problem postawiłem publicznie i otwarcie przedstawimy propozycje jego rozwiązania. Już wkrótce. Jednak to wspólnie wybierzemy najlepszy model.
Bez wątpienia…

Stanisław Jagoda

 

Komentarze:

Komentator: al [2013-02-26 07:39:51]
Może z Chełmka się dołożą przecież też jeżdżą?
Komentator: AK [2013-02-25 06:06:07]
Może należy zachęcić KZK GOP do podjęcia rozmów z Mysłowicami, aby również płaciły za linie 149 która obsługuje ich teren (obecnie tego nie robią) lub poszukać pieniędzy gdzie indziej nie utrudniając życia mieszkańcom gminy.
Komentator: Sylwia J [2013-02-24 23:04:41]
Witam serdecznie. Mieszkam w Kopciowicach i mogę powiedzieć tylko tyle że rozwiązanie z busikami jest złym pomysłem gdyż jestem osobą bez prawa jazdy do tego z dzieckiem w wieku niemowlęcym. Co wiążę się z częstymi wyjazdami w kierunku Mysłowic i nie tylko. Następnym problemem jest dojazd do pracy. Pracę zaczynam na godzinę 5 rano -a autobus 149 jest jedynym który dowozi mnie na wskazaną godzinę. Linia 554 tak wczas nie zaczyna trasy. Proszę zrozumieć też innych i pomyśleć na dobrym rozwiązaniem dla wszystkich.
Komentator: Anonim [2013-02-24 14:37:20]
Co do tego aby autobus jeździł starą trasa czyli tylko Chełmską.. nie wydaje mi się by był to dobry pomysł mimo wszystko najwięcej osób wsiada jednak na Fawencie, osoby pracujące w Fabryce + młodzież dojeżdżająca do szkoły.. Najlepiej by było jak by wszystko zostało "po staremu".
Komentator: Andrzej [2013-02-19 19:09:38]
A jak kobiety z wózkami dziecięcymi zmieszczą się do tych busów. Przecież też jeżdżą i to zwłaszcza z Małego Chełmu?
Komentator: Jan [2013-02-16 14:10:06]
Chybiony pomysł z tymi busami. Przykład pierwszy z brzegu. Wczoraj wieczorem jechałem na nocną zmianę. Autobus jadący z pętli w Małym Chełmie o 20.27 nie przyjechał. Do przystanku mam niedaleko więc mogłem się wrócić po samochód. Gdyby bus zawiózł mnie na Fawent nie miałbym się jak stamtąd wydostać i musiałbym godzinę czekać na następny. Efekt byłby taki, że spóźniłbym się do pracy. Dlatego wydaje mi się, że pomimo kosztów bezpośrednie połączenie z Katowicami jest korzystniejsze dla mieszkańców gminy.
Komentator: Michal Palka [2013-02-16 11:56:23]
możemy się nawzajem atakować, ale fakt jest faktem :-) Chyba wszystkim nam zależy na jak najlepszym rozwiązaniu tej sprawy :-)
Komentator: do Michał Palka [2013-02-16 10:10:58]
Może dlatego mniej osób jeździ bo są ferie. Dzieci i młodzież nie jeżdżą do szkół. Zastanów się następnym razem zanim coś napiszesz.
Komentator: Michal Palka [2013-02-15 18:52:27]
jechałem dziś autobusem (tak, tak autobusem) 149 do Chelmu z Kopciowic Zakole. Poza mna na tej trasie jechaly az dwie osoby:-). Wniosek - pomysl z busami uwazam za bardzo dobry.
Komentator: Michal Borys Palka [2013-02-15 17:41:06]
więc tak:-) właśnie jadę 149 z Kopciowic do Chelmu :-) na przystanku Kopciowice Zaklole poza mną wsiadła jedną osoba. W autobusie jest jeszcze jedną, zatem jest nas troje...wysiadlem w centrum, a w autobusie zostały dwie osoby. Wniosek - propozycja wójta dot. busow jest w moim mniemaniu bardzo dobra propozycją.
Komentator: Mat [2013-02-15 13:49:54]
Prawdą jest, że KZK GOP jest komunikacyjnym molochem w naszym regionie w moim mniemaniu niezbyt efektownie zarządzanym. Koszty rosną, bilety drożeją a co mamy w zamian? Na trasach kursuje wiele starych, wysłużonych IKARUSÓW. Rzadko kiedy widzę nowoczesme SOLARISY w naszej gminie. Moim zdaniem po Chełmie powinien jeździć autobus jednoczłonowy ( parametry 554 ), który zawoziłby ludzi na przystanek FAWENT. Tam pasażerowie przesiadywaliby się do kolejnego 149, który wiózłby ich w stronę Katowic. Jeśli obliczenia Wójta są prawdziwe i jeśli ma to być tańsze to dlaczego z tego nie skorzystać? Do wszystkiego można się przyzwyczaić. Jeżeli godziny odjazdów autobusów będą odpowiednio skorygowane ja nie widzę żadnego problemu, żeby coś takiego wprowadzić. Mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak wygląda sytuacja z Kolejami Śląskimi jeżdzącymi z Katowic do Oświecimia? Czy prawdą jest, że kursuje tylko pierwszy i ostatni pociąg na całej linii a resztę kursów gwarantują autobusy? Pozdrawiam
Komentator: l-la [2013-02-14 10:03:58]
Oszczędności jak najbardziej. Ale bez dolegliwości. Z pozoru kwadratura koła! Ale z drugiej strony - jak uda się znaleźć ów złoty środek? Mam nadzieję, że będą znane publicznie te poszkiwania. Będe czekała, hm, cierpliwie...
Komentator: Obserwator [2013-02-13 15:06:11]
Moim zdaniem pomysł nie jest dobry z tymi busami po Chełmie. Co jeśli busik nie dojedzie na czas a 149 odjedzie lub w ogóle nie przyjedzie?? Uważam, że okaże się że wielu ludzi nie będzie korzystało z czasem z busików i sama będzie dojeżdżać na Fawent. Nie lepiej by było puścić 149 stara trasą, czyli tylko Chełmską??
Komentator: br [2013-02-13 11:17:17]
Nie wydaje mi się, żeby KZK GOP miał interes w rezygnacji z dotychczasowego zakresu i kasy!!!! Stad może brak jego jasnego stanowiska?
Dodaj swój komentarz