Stanisław Jagoda

Stanisław Jagoda

Wójt Gminy Chełm Śląski,

Absolwent Wydziału Górniczego AGH

Wybierz wpis

Moim zdaniem

utworzony

W gronie najbliższych

Pytanie kiedy „to” się skończy, zadajemy sobie już niemal od roku. Wszyscy wiemy czego mamy dość. Ów dosadny zaimek wskazujący „to” oznacza Covid-19, chorobę rozlewającą się po całym świecie. Nie omijając (a przecież na samym początku niektórzy mieli taką nadzieję) naszego kraju ani naszej małej ojczyzny. Koronawirus nie ma granic.  Następują kolejne fale pandemii. W tym roku również przyjdzie nam spędzić Wielkanoc w  gronie najbliższych.

Pamiętajmy, że wiele zależy od nas samych. Od naszej rozwagi, odpowiedzialności i solidarności. Zwykłej, ludzkiej. Stosujmy się do obostrzeń, przestrzegając wymogów sanitarnych, dbając o wspólne bezpieczeństwo i uczestnicząc w akcji szczepień.  Zaś powątpiewającym o sensowności szczepień, należy przypominać, że wielu z nas dzisiaj żyje w dobrym zdrowiu gdyż kiedyś, w czasie zagrożenia zdrowia i życia zostało zaszczepionych. W dzieciństwie, młodości, a nawet i później.  Żeby wspomnieć choćby szczepionkę przeciw wirusowi polio (choroba Heinego-Medina), której twórcą był nasz rodak, wirusolog i immunolog dr Hilary Koprowski.

W sprawach COVID-19 słuchajmy przede wszystkim fachowców: lekarzy i biologów. To pewna i skuteczna metoda powrotu do normalności. Uzyskanie zbiorowej odporności osiągniemy poprzez właściwe, więc i powszechne korzystanie z programu szczepień. Szczepmy się wszystkimi dopuszczonymi do zastosowania przez kompetentne władze i instytucje szczepionkami.

 Wszyscy pragniemy powrotu normalności. Owszem, kontakt internetowy jest ciekawy, ale nic nie zastąpi bezpośredniości spotkań. Nie tylko uczniów z nauczycielami, nie tylko spotkań towarzyskich, ale i kontaktów służbowych.

Pracujemy (mimo, że Urząd Gminy ma ograniczoną przepisami sanitarnymi dostępność dla mieszkańców) cały czas skutecznie. Nie ma istotnych spraw, których nie załatwiamy.  COVID nie wstrzymał także wykonywania niezbędnych działań modernizacyjnych i remontowych.  W niedługim czasie wyłoniony w przetargu wykonawca przystąpi do wymiany oświetlenia ulic na nowocześniejsze (całość zadania sfinansowana zostanie środkami zewnętrznymi).

W tym miesiącu zostały zakończone prace poprawiające akustykę w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury. Niebawem (czekamy na podpisanie porozumienia z Górnośląsko – Zagłębiowską Metropolią) zostanie uruchomiony kolejny etap Programu Ograniczenia Niskiej Emisji.

Ale nadchodzą święta. Z tej okazji  życzę Państwu, członkom Waszych rodzin, Państwa bliskim i znajomym Wielkanocnej radości, zdrowia i pogody. Życzę także aby Święta Wielkiej Nocy przyniosły dużo miłości, wiary i nadziei. Pozwolę sobie, jak najbardziej dyskretnie, przypomnieć  panom o Śmigusie–Dyngusie. Natomiast dzieci pragnę zapewnić, że Zając spieszy do Was z niespodziankami i jak co roku pojawi się najpewniej w niedzielny poranek. Ani na jotę  nie przestraszył się koronawirusa.

Wesołego Alleluja!

 Stanisław Jagoda   

Komentarze:

Komentator: Albert [2021-04-01 10:33:49]
Błogosławieństwa Bożego i dużo zdrowia dla Pana Panie Wójcie i wszystkich Pańskich współpracowników. Wesołego Alleluja!
Komentator: Marta [2021-03-30 18:39:05]
Mieliśmy nadzieje w zeszłym roku, że to pierwsza i ostatnia taka Wielkanoc. Niestety. Ale ponieważ Święta Zmartwychwstania Pańskiego to czas nadziei, wierzmy, że tym razem to już na pewno ostatni raz. Wesołych Świąt!
Dodaj swój komentarz