Stanisław Jagoda

Stanisław Jagoda

Wójt Gminy Chełm Śląski,

Absolwent Wydziału Górniczego AGH

Wybierz wpis

Moim zdaniem

utworzony

8 marca

Czy wypada dzisiaj obchodzić Święto Kobiet? Jak wiadomo – różne są zdania na ten temat. I jeśli, moim zdaniem,  krytyczny dystans do sposobów świętowania 8 marca w czasach PRL jest uzasadniony, o tyle trudno zanegować intencje tego święta. Zgoda: powinniśmy okazywać szacunek kobietom na co dzień, jeśli jednak w sposób szczególny uczynimy to dodatkowo właśnie w takim dniu to jeszcze lepiej. Z takim więc  przekonaniem życzę szczerze wszystkim Paniom uśmiechu, radości i żadnych zmartwień! Na każdy dzień. I dodam niejako w imieniu innych mężczyzn -uwierzcie proszę , że zawsze mamy dobre intencje, choć nie zawsze wszystko nam się udaje. Ale na pewno się staramy!
 

Skoro jednak o zmartwieniach się rzekło... Jak wynika z zamieszczanych tutaj komentarzy  ale również z listów osobistych i grupowych( bo i takie nadeszły) pewien niepokój, nie tylko wśród dzisiejszych Solenizantek, wywołały  słowa  z moich wcześniejszych felietonów. Napisałem wszakże, że w trosce o nasz budżet  spróbujemy  przeciwdziałać rosnącej składce gminy na KZK GOP. Tu uwaga: nie  oznacza to, że nie zamierzamy wydawać pieniędzy na komunikacje publiczną , ale że chcemy ją mieć na właściwym poziomie , nie angażując więcej niż dotąd (przynajmniej!)  środków.

 Jeszcze raz dziękuję za wszystkie głosy - traktuję je jako autentyczne konsultacje społeczne w tej istotnej sprawie. Nie wszystkie były sprawiedliwe. Jednak pozwolą Państwo przypomnieć, że nigdy  nie używałem słowa likwidacja, gdyż nie mogło nawet mi to przyjść do głowy. Owszem pisałem (i mówiłem) o szukaniu sposobów ograniczenia wydatków na komunikację publiczną i czemu służyć ma skrupulatne monitorowanie  poszczególnych tras przejazdów  i ilości pasażerów.  Nawet moi adwersarze muszą przyznać, że zasadnicza to różnica. Podobnie jak nie mówiłem o  wprowadzeniu busików,  tylko „mniejszych jednostek” do jakich m.in. zaliczają się autobusy 20 osobowe.

A w kwestii  ilości pasażerów? Jest rzeczą oczywistą, że żadne ograniczenia w tak zwanych godzinach szczytu (rano i popołudniu) nigdy nie mogły być brane pod uwagę. Ale trudno nie zauważyć, że bywają godziny, gdy autobusy jeżdżą pustawe, a płacimy za nie jakby pracowały w przysłowiowym  pocie czoła. Tymczasem komunikacja (KZG GOP i PKS) kosztuje nas, czyli wszystkich mieszkańców gminy, ponad 1,6 mln złotych rocznie.  Zastanawiamy się jak zaoszczędzić w czasach kryzysu i mówię o tym głośno. Powtórzę po raz kolejny: ciągle szukamy złotego środka i nadal nie mamy satysfakcjonujących rozwiązań. Praktycznie nieustannie rozmawiamy z KZK GOP i aktualizujemy badania ruchu pasażerskiego.

Na pewno jednak nie podejmiemy decyzji  kierując się wyłącznie  ekonomią. O tym  mogę zapewnić wszystkich, a zwłaszcza nasze mieszkanki w dniu ich święta. Kończąc , uważam, że należnego szacunku i najlepszych życzeń dla Kobiet nigdy dość. Zatem - zdrowia i uśmiechu. I żadnych zmartwień, Drogie Panie!
Nie tylko 8 marca…

Stanisław Jagoda


 

Komentarze:

Komentator: Beata [2013-03-11 11:21:09]
Zaczynam tydzień od przeczytania Pana bloga i taka miła niespodzianka! Musi Pan przyznać, że mieszkanki ma Pan piękne, pracowite, z dobrym gustem ... wiele jeszcze mogę wymieniać, a to że angażują się w sprawy autobusów świadczy też, że potrafią działać. Dobrze, że nawet o sprawach trudnych a do takich zawsze należą oszczędności, potrafi Pan otwarcie mówić a nie owijać w bawełnę. Czekamy na ostateczne decyzje.
Komentator: tika [2013-03-10 21:24:20]
Za życzenia dziękuję, zwlaszcza za szacunek dla nas kobiet na codzień. Bo tak w ogóle to żyje się coraz trudniej - więc usmiech jak najbardziej
Komentator: roma [2013-03-08 12:57:38]
Miło,że Pan pamiętał o naszym święci! Dzięki
Dodaj swój komentarz