Stanisław Jagoda

Stanisław Jagoda

Wójt Gminy Chełm Śląski,

Absolwent Wydziału Górniczego AGH

Wybierz wpis

Moim zdaniem

utworzony

Wał powstanie na pewno!

W październiku ub. roku dzieliłem się z Państwem w tym miejscu dobrymi wieściami. Były nie tylko dobre, ale – przede wszystkim – bardzo oczekiwane; czekaliśmy wówczas jedynie na uprawomocnienie się wyroku Sądu Okręgowego z 12 października 2017 r. Wreszcie i to się dokonało. Tym samym zakończyła się nasza walka o naprawę szkód górniczych z (jeszcze) Kompanią Węglową. Toteż w niedługim czasie wał przeciwpowodziowy w Chełmie Małym powstanie na pewno. 

Wygraliśmy po pięciu latach. Inwestycje wykona i sfinansuje Polska Grupa Górnicza wraz ze Spółkę Restrukturyzacji Kopalń.  Prace związane z budową wału jak Państwo na pewno już zauważyli, właśnie się rozpoczęły. Ale to dopiero początek. Zgodnie z wyrokiem sądu wał powstanie wraz  z infrastrukturą na długości 1200 metrów; będzie przebiegał od nasypu przy ulicy Olimpijskiej wzdłuż prawego brzegu rzeki Przemszy aż do wału ochronnego koryta potoku Imielanka. Można powiedzieć – sprawiedliwości stało się zadość.

Tekst piszę 1 czerwca. Dlatego też wszystkim najmłodszym mieszkańcom (ale i tym nieco starszym) z okazji Dnia Dziecka życzę dużo radości, wielu atrakcji z okazji obchodów dzisiejszego święta, bezstresowego dotrwania do finału kończącego się roku szkolnego i szerokich uśmiechów na codzień.

Stanisław Jagoda

PS. Planowałem przekazać Wam prezent w postaci parkowo zagospodarowanego terenu przy ul.Techników i ul. Wieniawskiego ale z obiektywnych powodów termin uległ przesunięciu.

Już dziś zapraszam w to miejsce na rozpoczęcie wakacji.

Komentarze:

Dodaj swój komentarz