Stanisław Jagoda

Stanisław Jagoda

Wójt Gminy Chełm Śląski,

Absolwent Wydziału Górniczego AGH

Wybierz wpis

Moim zdaniem

utworzony

Kolej rzeczy

Tak jest od bardzo dawna, że po wakacjach przychodzi nowy rok szkolny. Wiadomym jest wszakże, że nie wszystkim się to podoba. Wiecie o kim myślę przede wszystkim? Oczywiście – nie trudno zgadnąć. O uczniach. Tak jakoś skonstruowane są nasze osobowości, że choć chętnie pracujemy, to jeszcze chętniej wypoczywamy. Nic w tym, moim zdaniem przynajmniej, złego ale ważne jest żeby zachowywać proporcję, gdyż według nich właśnie zbudowany jest kalendarz i przyjęte zwyczaje. Stąd po wakacjach 1 września i… pierwszy dzwonek szkolny.

Zanim jednak zabrzmiał w ostatni weekend sierpnia rozpoczęły się już XX Dni Chełmu Śląskiego. Piszę, że Dni rozpoczęły się 28 sierpnia, gdyż w tym roku trwały do 10 września. Powód główny? 10.lecie Gminnej Spółki Komunalnej. GSK od dekady zajmuje się bardzo żywotnymi sprawami naszej gminy, że wymienię choćby doprowadzenie wody do naszych domów, odprowadzaniem i oczyszczaniem ścieków czy dbałością o tereny zielone. To bardzo ważny instrument działania naszego samorządu. Instrument, który się sprawdził. Piszę tak nie tylko z okazji rocznicy. Owszem, zawsze można coś udoskonalić i wiem, że jest to w planach spółki. Niemniej, chciałbym także w tym miejscu pogratulować kierownictwu i pracownikom spółki dobrej pracy i wyrazić nadzieje, że w przyszłości nie będzie gorzej. Ale jeszcze lepiej!

Wracając do XX Dni Chełmu. Rozpoczęły się w niedzielę (28 sierpnia) festynem rodzinnym na terenie GOSiR, zaś wieczorem bawiliśmy się podczas występów ciekawych artystów z gwiazdą wieczoru zespołem Pectus. Tegorocznym Dniom sprzyjała znakomita pogoda, więc i atmosfera była nie gorsza. Można powiedzieć – w sam raz. Podobnie było 4 września podczas Dożynek Gminnych w Kopciowicach. Przy takich okazjach uświadamiamy sobie (niektórzy z nas być może tylko raz w roku) trud pracy rolników. Jeszcze raz bardzo im dziękuję.

Niejako w tzw. międzyczasie rozpoczął się nowy rok szkolny.

Jaki będzie ? Czy równie udany jak poprzedni? A może jeszcze lepszy? Łatwiejszy czy … trudniejszy? Jak wszyscy wiedzą system edukacji w kraju przechodzi kolejną reformę. W tym roku sobie poradziliśmy. Jak będzie w następnym 2017/2018? Myślę, że trudniej. Podczas reorganizacji sieci szkół trudno będzie np. utrzymać dotychczasowe etaty nauczycielskie. Jak będzie w rzeczywistości, okaże się wkrótce. Niemniej wszystko wskazuje na to, że skutków reorganizacji nie unikniemy. Tymczasem jednak uczniom i nauczycielom życzę dobrego nowego roku szkolnego!

Z całego serca…

Stanisław Jagoda

Komentarze:

Komentator: Aleksander [2016-10-20 07:43:45]
Gratuluję !!!!
Komentator: Basia [2016-10-06 10:36:48]
Pogoda nastała już jesienna (wieje i leje) a jednak cała gmina posprzątana i wykoszona i tak już mamy od 10 lat dzięki GSK i Gminie która ją stworzyła. Czystością wykoszeniem i ogólnym dbaniem o gminę moim zdaniem świecimy przykładem dla innych gmin. Brawo dla Wójta i spółki.
Komentator: M.G. [2016-09-29 10:29:20]
Mimozami jesień się zaczyna ..... Dni Chełmu bardzo fajne, w 10 lecie spółki aż trudno uwierzyć (tak czas leci) ale zgadzam się z Wójtem, że spółka potrzebna i robi wiele rzeczy w gminie (o pielęgnacji kwiatów powinni jeszcze przejść szkolenie :) ale ogólnie ok. Nowy rok szkolny, nowe decyzje i pytanie jak będą wyglądać szkoły i przedszkola od następnego września, czy pomieszczą się wszyscy uczniowie itd. trudne sprawy przed wójtem.
Komentator: Michał Palka (Borys) [2016-09-20 12:17:21]
Spółka działa doskonale. Kierownictwo - właściwa osoba na właściwym miejscu. Gratuluję Panie Prezesie - tak trzymać.
Dodaj swój komentarz